w
googluj

Classnote 2.10.4


ico
Classnote jest to program umożliwiający zapisanie planu szkolnych lekcji lub studenckich zajęć, a także prowadzenie listy zadanych nam ćwiczeń, co można powiązać z przypomnieniami. Aplikacja została wydana dla urządzeń przenośnych z systemem operacyjnym Android, a skierowana jest do uczniów i studentów, którzy oczekują prostoty, prostoty i jeszcze raz: prostoty. Prostota oznacza jednak w tym wypadku sporą dozę elastyczności, czyli możliwości spersonalizowania planu, tak więc mimo ograniczenia podstawowych funkcji do prowadzenia planu lekcji oraz zadań, to zostały one należycie dopracowane. Program udostępnia przy tym widżet, który daje widok na zajęcia przeznaczone na aktualny dzień.

Prześledźmy kolejne funkcje programu, jakie dostępne są po otworzeniu szuflady nawigacyjnej:
• plan lekcji - dostępny jest od razu z poziomu ekranu startowego. Domyślnie tablica oferuje możliwość zamieszczenia 6 lekcji w przeciągu 5 zwykłych dni (poniedziałek-piątek). Po przejściu do ustawień globalnych powiększymy liczbę zajęć do maksymalnie 12, a także uwzględnimy w rozkładzie np. soboty. Widok na plan zawierać może numery sal, a także dokładne pory zajęć. Jeżeli uczymy się w cyklach np. 2-tygodniowych, program umożliwi rozpisanie nam różnych planów, które można samemu nazwać. Można mieć 4 różne plany, a nawet więcej, zaś przełączanie się między nimi to kwestia zaledwie jednego tapnięcia,
• zadania - gdy np. nauczyciel fizyki zada nam rozwiązanie jakichś ćwiczeń z podręcznika, z łatwością je sobie zapiszemy w aplikacji. W formularzu podamy: nazwę zadania, powiązany przedmiot, datę wykonania (na kiedy ma być zrobione). Wpiszemy też jakąś notatkę oraz, co szczególnie istotne, powiążemy zadanie z alertem (ustawimy datę i czas). Po wykonaniu zadania zatwierdzimy je na liście wszystkich zadań, dzięki czemu będziemy zawsze wiedzieć, co za nami, a co jeszcze przed nami z prac domowych. Warto podkreślić, że nie jesteśmy zmuszani do wiązania zadań z lekcjami - "zadanie" jest wieloznaczne i może być zupełnie dowolnie określone,
• lista przedmiotów - nazwa mówi wszystko, ale jak przedstawia się dodawanie lekcji, tzn. co możemy wpisać w formularzu? To kolejno: nazwa, numer sali, nazwisko nauczyciela/wykładowcy. Dodać też można dowolną notatkę. Prócz tego przedmiot powiążemy z jednym z 20 kolorów, dzięki czemu ostateczny plan będzie atrakcyjny dla oczu.

Program jest świetny, a wpływa na to również wykorzystanie Material Design. Polecamy rozpoczęcie tworzenia planu od 1) przejścia do ustawień i ustalenia specyfiki swoich zajęć (np. liczby lekcji w ciągu dnia), a potem 2) przejścia do ekranu wszystkich lekcji i ich utworzenia. Dzięki temu łatwiej będzie uzupełniać kolejne pola tablicy. Na koniec nie zapomnijmy o wyeksportowaniu planu - bo jest też taka możliwość, a znajdziemy ją w ustawieniach globalnych. Plik warto zabezpieczyć wysyłając go np. do chmury Dysku Google'a. W razie potrzeby, łatwo swój plan wczytamy, gdyż aplikacja pozwala na zaimportowanie pliku przez nią utworzonego i działa to bezbłędnie. (Jedynie dość długo trwa eksport danych).

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Usunięcie reklam kosztuje 10,16 zł.

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
ClassnoteClassnote dla Android
2018-09-26

Ilość pobrań: 1 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Classnote