w
googluj

JA Sensei 3.6.2b


ico
JA Sensei to rozbudowany, kompletny kurs do nauki języka japońskiego, który dostępny jest na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, a także w witrynie internetowej na Japan-Activator.com. Program oddaje do naszej dyspozycji ponad 25 lekcji oraz wiele interaktywnych ćwiczeń (w tym quizy wielokrotnego wyboru). Przy jego pomocy nauczymy się Kany (Hiragany/Katakany), Kanji, podstawowego słownictwa japońskiego, jak i zwrotów przydatnych w konkretnych okolicznościach (np. w podróży). Ponadto aplikacja umożliwia bezpośrednią naukę kategorii czysto gramatycznych - takich, jak liczby, czasowniki, przymiotniki itd. Dostępna jest w wersji darmowej, ale ma wiele ograniczeń. Wszystkie funkcje (w tym lekcje) zależne są od posiadania konta Premium i wymagają pobrania kolejnych paczek danych. Program jest jednak tak wielki, że nawet biorąc pod uwagę ograniczenia wynikające z wersji podstawowej, to i tak oferuje wiele, mnóstwo materiałów do nauki.

Najważniejsze funkcje aplikacji przedstawiają się tak:
• lekcje - składają się z bardzo obszernego omówienia danego zagadnienia (zasad gramatycznych oraz kultury i zwyczajów japońskich), po którym następuje test złożony z kilkunastu pytań, który można, ale nie trzeba rozwiązywać, aby przejść do kolejnej lekcji. Lekcje ułożone są wedle klasycznej metody, czyli od podstaw po bardziej skomplikowane rzeczy,
• Kana i Kanji - tu aplikacja umożliwia m.in. naukę prawidłowego rysowania Hiragany, Katakany i Kanji. Co ciekawe, pokaże nam animację poprawnego wykonania, a gdy już znak sami narysujemy, sprawdzi jego dokładność i ocenia go w skali do 100. Ulubione znaki dodamy zaś do prywatnej listy, więc łatwiej do nich powrócimy,
• rozmówki i słownictwo - to m.in. pół tysiąca gotowych zwrotów oraz 2 tys. słów - klipów audio czytanych przez native speakera. Dostępny jest zapis graficzny, jak też możliwość nagrania swojej własnej wymowy i jej odsłuchanie. Jak w wypadku znaków, również tu możliwe jest zbieranie co ważniejszych dla nas słówek do osobistej listy.

Aplikacja nie wymaga zakładania konta, ale jeśli się zarejestrujemy, otrzymamy dostęp do większej liczby ćwiczeń i quizów w aplikacji webowej. Ciekawym aspektem posiadania profilu jest to, że użytkownik w miarę nauki otrzymuje punkty doświadczenia i rozwija swoją wirtualną postać. Tak więc program jest nie tylko bogaty pod względem udostępnianych materiałów teoretycznych, ale daje też różne sposoby praktykowania języka, co w połączeniu z grywalizacją (zbieraniem punktów za naukę), czyni go jednym z najlepszych do nauki japońskiego.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem http://www.japan-activator.com

Ograniczenia!
Po założeniu konta (co jest darmowe i opcjonalne) otrzymamy dostęp do większych ilości zasobów. Wersja podstawowa ma liczne ograniczenia, których nie sposób tu wymienić. Wersja pełna kosztuje 57,16 zł.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
JA SenseiJA Sensei dla Android
2015-11-18

Ilość pobrań: 4 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
JA Sensei