w
googluj

Skillshare 5.0.4.12


ico
Skillshare jest to aplikacja internetowa oraz mobilna, która udostępnia ponad 3 tys. kursów wideo z takich dziedzin, jak: design, fotografia, film, muzyka, kulinaria, DIY ("zrób to sam"), biznes, programowanie. Jest to więc platforma e-learningowa, która konkuruje z Udemy, Udacity czy Courserą. Jej wersję WWW poznamy po przejściu do Skillshare.com, lecz skorzystamy z jej potencjału również w sytuacji, w której jesteśmy posiadaczami urządzenia mobilnego z systemem operacyjnym Android (jest też wersja dla iOS).

W Skillshare nacisk położony jest na rozwój umiejętności twórczych. Kursy są stosunkowo krótkie. Trwają przeważnie od kilkudziesięciu minut do ponad godziny (te związane z programowaniem nawet kilka godzin). Podzielone są na mniejsze części (zwykle parominutowe). Użytkownik uczy się oglądając filmy i wykonując określone przez nauczyciela zadania. Potem ma możliwość podzielenia się swoimi pracami w społeczności. Istotną cechą tej platformy jest to, że przeznacza specjalną przestrzeń właśnie na prezentację zadań uczniów. Społeczność nie jest zaś mała, bo - jak podaje producent - liczy już 1,5 miliona użytkowników.

Porównajmy Skillshare z innymi platformami. Głównym wyróżnikiem tego serwisu jest to, że korzystanie z jego pełnych możliwości polega na miesięcznej subskrypcji. Wynosi ona 10 dolarów. Tak więc nie zapłacimy w niej za każdy z kursów z osobna, jak to jest u innych. Jak zwykle, samo uzyskanie dostępu do zasobów wymaga zarejestrowania się w bazie użytkowników. Tu zrobimy to przy użyciu adresu e-mail albo konta na Facebooku. W rezultacie staniemy się posiadaczami konta zwykłego (Basic). Jest ono darmowe i do niczego nie zobowiązuje. Skillshare zawiera także kursy darmowe, więc można je na tym etapie przetestować.

Konto właściwe (Premium) wymaga wnoszenia comiesięcznej opłaty, co w zamian da nam pełny dostęp do przeszło tysiąca kursów oraz funkcję pobierania filmów do pamięci urządzenia i oglądania ich następnie w trybie offline. Ważna uwaga: możliwe jest przetestowanie wersji Premium przez 30 dni za darmo. Stosowną opcję odnajdziemy po przejściu do ustawień globalnych aplikacji. Należy jednak pamiętać, że usługa jest automatycznie odnawiana, tzn. na koniec nastąpi przedłużenie konta Premium na kolejny miesiąc już za opłatą.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem https://www.skillshare.com

Ograniczenia!
Wymagane jest założenie konta poprzez podanie adresu e-mail albo wykorzystanie pośrednictwa danych z Facebooka. Dostęp do pełnych możliwości serwisu polega na subskrypcji opłacanej co miesiąc. Wynosi ona 46,32 zł. Pierwszy miesiąc jest darmowy, ale należy pamiętać, że usługa zostanie pod koniec automatycznie odnowiona, zatem należy z niej wcześniej zrezygnować, jeżeli nam nie przypadnie do gustu.

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
SkillshareSkillshare dla Android
2019-06-29

Ilość pobrań: 2 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Skillshare