w
googluj
pl

E dodatki do żywności 1.2


ico
E dodatki do żywności jest to nazwa aplikacji mobilnej przeznaczonej dla urządzeń z systemem operacyjnym Android. Przede wszystkim zawiera długą listę tytułowych e-dodatków (w sumie ponad 550 substancji), które ułożono alfabetycznie i uzupełniono ikonkami oznajmiającymi stopień ich ewentualnego zagrożenia dla naszego zdrowia. Po tapnięciu w dany e-dodatek w widoku listy, zostaniemy przeniesieni do strony szczegółów, gdzie poznamy jego angielską nazwę; kategorię, do której należy; skutki i oddziaływania z niego wynikające oraz dodatkowe, różne "uwagi". To wszystko w skondensowanej formie; kilka zdań. Wystarczy więc chwila, aby dowiedzieć się potrzebnych rzeczy. Plusem jest przy tym wyszukiwarka działająca w czasie rzeczywistym - przy wpisywaniu od razu otrzymujemy wyniki. Super, ALE...

Już sama dostępność listy e-dodatków może nas skłonić do zainstalowania aplikacji i możemy być z niej - z tego powodu - rzeczywiście zadowoleni. Niestety, jednocześnie program wykonany jest na bardzo, bardzo niskim poziomie, co może nas jednak dość szybko zmusić do poszukania alternatywy. Wszystkie wady można podsumować w stwierdzeniu, że nie jest to aplikacja natywna, przy czym samo to (brak natywności) nie musi jeszcze oznaczać wady - z drugiej strony, jakże wielką tragedią być musi, jeżeli taka aplikacja naprawdę funkcjonuje "inaczej" niż można by się tego spodziewać.

Przejdźmy do płaszczyzny konkretów. 1) Przewijanie listy jest powolne, nie wspominając o tym, że lista kończy się na e-dodatku E1520, podczas gdy jeśli spróbujemy listę przewinąć jeszcze bardziej, to okaże się, że... zawiera ona e-dodatki E1521 oraz E1525. Nie da się jednak przejść do stron ich szczegółów, ponieważ po opuszczeniu trybu przewijania, koniec listy ustawia się na E1520. 2) Zastosowany font/przycisk e-dodatku ma mały rozmiar, przez co trudno w niego trafić i przejść do strony szczegółów. Da się, ale trzeba się skupić. 3) Producent twierdzi, że jego aplikacja zawiera "największą i najbardziej wyczerpującą bazę danych na rynku". Niestety, nigdzie w aplikacji nie ma źródeł tych danych, choćby tytułów książek czy publikacji internetowych, skąd takie, a nie inne oceny e-dodatków się wzięły. Wierzymy na słowo, że są złe, ale co z tego... 4) Aplikacja zawiera też słownik - listę definicji, dzięki której dowiemy się, co właściwie oznacza "stabilizator", "wypełniacz" czy "utwardzacz. I powinniśmy o tym wspomnieć jako o zalecie we wstępie, tylko że lista jest ułożona... przypadkowo. Przeglądanie jakichkolwiek przypadkowych list jest zawsze irytujące... 5) Razi przy tym brzydota interfejsu - zupełny brak marginesów... jak to się mówi: bez komentarza. 6) Nawiązując do Holo/Material Design, Google już od dawna odradza dodawanie przycisku wyjścia z aplikacji (zabicia aplikacji), a mimo to aplikacja udostępnia taką funkcję w menu startowym. 7) Wynikające z tego zabicie aplikacji może i miałoby sens, ale tutaj nie ma żadnego - naprawdę ŻADNEGO - ponieważ samo uruchomienie tej mega-prościutkiej aplikacji trwa bodaj 2(!) sekundy. Wniosek i porada: lepiej trzymać ją w pamięci i nie zabijać, bo wtedy uruchomi się błyskawicznie.

Na domiar złego - tak, to nie koniec wad! - 8) gdy jesteśmy online, wyświetlana jest pełnoekranowa reklama. Na stronie szczegółów e-dodatków opisy: "źródła", "zastosowania spożywczego" oraz "innego zastosowania" są zablokowane stwierdzeniem "Pobierz wersję PRO", podczas gdy w całej aplikacji nie ma nawet odnośnika do wersji Pro w Google Play. Użytkownik, który chciałby kupić pełną wersję, musi najpierw sam odnaleźć pełną wersję. Nie ma automatyki. Źle, źle, źle.

Krótko mówiąc, rzadko która aplikacja dostępna dla Androida wykonana jest w tak kiepski sposób (przynajmniej spośród tych, które opisujemy). Sprawa jest o tyle wstydliwa, że aplikacja jest prościutka. Smutne, ale prawdziwe. Jeśli producent myśli o zawojowaniu rynku, musi absolutnie koniecznie zaprojektować aplikację od samego początku.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Wersja Pro kosztuje 6,14 zł i udostępnia pełne opisy e-dodatków.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (4 głosów)

Strefa Download programu
E dodatki do żywnościE dodatki do żywności dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 56 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
E dodatki do żywności