w
googluj

Knudge.me 2.22.2


ico
Knudge.me to niezwykle innowacyjna, całkowicie nowatorska i zupełnie unikalna aplikacja mobilna przeznaczona do nauki języka angielskiego, która umożliwia uczenie się małych porcji wiedzy w ramach... otrzymywanych powiadomień! Brzmi ciekawie? Ale wykonano też wspaniale! Przekonajmy się więc, jak w szczegółach przebiega korzystanie z tego przełomowego programu, a wydanego dla urządzeń przenośnych z systemem operacyjnym Android.

Po pierwszym uruchomieniu trzeba się zarejestrować. Zrobimy to za pośrednictwem serwisu społecznościowego Google+ albo Facebook. W kolejnym kroku wybierzemy interesujący nas kurs. W chwili pisania, dostępnych było 5 następujących: 150 słów na poziomie łatwym, 200 słów na poziomie średnim, 200 słów na poziomie zaawansowanym, 250 idiomów, 100 czasowników frazowych, zaś w przygotowaniu - 200 homonimów. (Idiom to wyrażenie właściwe dla danego języka i nie dające się przetłumaczyć w bezpośredni, dosłowny sposób. Homonimy to z kolei słowa identyczne w zapisie i brzmieniu, ale mające różne znaczenia). Następny krok polega na określeniu liczby powiadomień, które będziemy chcieli otrzymywać w ciągu dnia. Domyślnie ustawiono 6, zaś wskazać można wartość z przedziału 2-12.

Właściwy interfejs składa się z 2 zakładek. Pierwsza z nich ("Home") zawiera niejako newsy. Dowiemy się np. tego, dlaczego forma mikro-nauki jest skuteczna i kiedy zostanie odblokowana najbliższa karta poprzez powiadomienie. Karta - bo to właśnie na niej polega nauka oraz jej powtórka. Przykładowo, w kursie nauki idiomów (choć w innych jest podobnie), karta przedstawia 4 rzeczy: idiom, niekiedy jego ilustrację, znaczenie, wykorzystanie. Z każdą taką kartą powiązane są 2 funkcje: dodania do ulubionych oraz oznaczenia, że powiązane wyrażenie już się zna. Natomiast druga zakładka ("My Course") daje możliwość przejrzenia całej zawartości wybranego kursu (czyli wszystkich słów/zwrotów) i poznania dotychczasowych statystyk nauki. Dostępna jest tu także opcja edycji liczby dziennych powiadomień.

Jak w końcu przebiega sama nauka/powtórka? Pierwsze powiadomienie aplikacji (musimy być online) otrzymuje się już ok. 10 minut po jej pierwszym uruchomieniu (tak przynajmniej było w trakcie naszego testu). Kontynuując przykład kursu idiomów: po otworzeniu systemowego panelu wyświetlane jest pytanie dotyczące znaczenia jednego z nich. Po tapnięciu wyświetlone zostaje natomiast duże okienko z 3 wariantami odpowiedzi i od razu po wskazaniu tej, jak się zdaje, "prawidłowej", poznaje się, czy to dobra, czy może jednak zła odpowiedź. Koniec. Oprócz opcji dodania do ulubionych i oznaczenia znajomości, okienko/karta oferuje także opcję anulowania jej widoku. Wszystkie nieprzeczytane powiadomienia przejrzymy w zakładce startowej (czyli "Home").

Aplikacja jest doskonała nie tylko pod względem projektu i pomysłu, ale również i formy - to Material Design w najlepszej jakości. Naprawdę, wielką przyjemnością jest wobec tego korzystanie z tej platformy edukacyjnej. Jeżeli nie podobają Wam się tradycyjne elektroniczne metody nauki albo może nie dają takiego rozwoju, jakiego oczekujecie, musicie skorzystać z omawianej. Nie macie innego wyjścia!

PS. Warto również wiedzieć, że w chwili pisania zajmowaliśmy się wczesną wersją programu, która na 272 oceny użytkowników w Google Play miała 253 oceny najwyższe, a średnią na ekstremalnie wysokim poziomie 4,9. To kolejny gigantyczny argument, aby przetestować metodę Knudge.me na własnej skórze. Osobiście uznajemy program za jeden z najlepszych w kategorii edukacyjnych w ogóle. Będzie o tej aplikacji głośno na 100%.

Ograniczenia!
Założenie konta poprzez Google+ albo Facebooka jest konieczne. Tryb online jest potrzebny do otrzymywania powiadomień.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Knudge.meKnudge.me dla Android
2019-06-29

Ilość pobrań: 2 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Knudge.me