w
googluj
pl

Speeq 3.5-13


ico
Speeq to jedna z najlepszych aplikacji mobilnych przeznaczonych do nauki języków obcych: angielskiego, francuskiego, niemieckiego i hiszpańskiego. Dostępna jest na smartfony i tablety z systemem operacyjnym Android i oferuje 4 poziomy nauki oraz blisko 10 tys. słów i fraz (zwrotów z użyciem tych słów) na język. O sobie samej mówi, że to "prawdopodobnie najszybszy sposób nauki słówek". Oferuje metodę nauki bazującą na fiszkach, a zwanych w niej kartami. Pojedyncza karta to słowo i jego tłumaczenie oraz przykładowy zwrot z użyciem tego słowa i również tłumaczenie tego zwrotu. Słowa, które przysporzą nam szczególnych kłopotów, będą do nas powracać częściej - aż do skutku, czyli do ich całkowitego zapamiętania. Oprócz tego dostępne są tryby nauki bazujące na pisaniu oraz słuchaniu. Co do tego ostatniego warto podkreślić, że słowa wymawiają native speakerze i jest - przecudowna i nasza ulubiona! - funkcja odsłuchu wszystkich słówek i zwrotów po kolei.

Po pierwszym uruchomieniu możliwa jest rejestracja (adres e-mail, Google+, Facebook), dzięki czemu nasze wyniki będą mogły być synchronizowane z chmurą, a za pośrednictwem chmury z innymi urządzeniami na których ten program mamy bądź będziemy mieć zainstalowany. Jest to polski program i domyślnie umożliwia naukę właśnie z poziomu naszego ojczystego języka. Może się jednak zdarzyć, że bardziej będzie nam odpowiadać nauka z poziomu innego (do wyboru są: angielski, francuski, niemiecki, hiszpański). Po wybraniu języka, określimy zakres nauki i wybrany kurs będzie trzeba pobrać - ale uwaga, tylko pierwszy kurs jest darmowy, dlatego warto podejść do wyboru roztropnie. Bez względu na wybór języka, dostępne kursy to:
• podstawowy - poziom A1-A2; dla dzieci i początkujących,
• średni niższy - poziom A2-B1; dla średnio zaawansowanych,
• średni wyższy - poziom B1-B2; dla zaawansowanych,
• biznes - poziom B2-C1; dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych.

Słowa i zwroty należą do ponad 30 kategorii, w tym takich, jak: dom, jedzenie, kalendarz, nauka, odzież, przyroda, rodzina, sport, emocje, technologia, zakupy, zdrowie. Każdy z wymienionych kursów oferuje podobną liczbę kart: 1200, co w sumie daje 2400 słów i zwrotów na kolekcję (kolekcja to słowa/zwroty z danego kursu). Program pochwalić się może ciekawymi opcjami. Zwłaszcza tzw. kotwicą pamięciową. Kotwice to po prostu pomysły na zapamiętanie trudnych słów, a tworzone przez społeczność Speeq. Ponadto dostępna jest funkcja codziennych przypomnień oraz dodawania własnych słówek do bazy danych (program je przetłumaczy).

Ograniczenia!
Założenie konta poprzez adres e-mail albo za pośrednictwem Google+ czy Facebooka to tylko opcja, ale umożliwi synchronizację profilu między urządzeniami. Pełna funkcjonalność wymaga trybu online. Tylko pierwszy kurs jest darmowy, a każdy kolejno to koszt 19,90 zł. Wersja PRO kosztuje natomiast 9,90 zł i "usuwa reklamy" (w testowanym wypadku nie było jednak żadnych reklam).

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
SpeeqSpeeq dla Android
2018-10-24

Ilość pobrań: 201 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Speeq