w
googluj
pl

Słownik Ortograficzny 3.2


ico
Słownik Ortograficzny to bardzo prosta aplikacja mobilna dostępna dla systemu operacyjnego Android, która oczywiście zawiera to, na co wskazuje jej tytuł. Mówiąc dokładniej, w programie znajdziemy ok. 2,7 mln słów wraz z ich odmianami oraz możliwość przeszukiwania takiej bazy danych w czasie rzeczywistym. Co w tym wszystkim najlepsze - bez potrzeby nawiązywania jakiegokolwiek połączenia z internetem!

Wspomniane przeszukiwanie wsparte jest automatycznym, błyskawicznym wyświetlaniem sugerowanych, poprawnych słów, o które może nam chodzić. Mechanizm ten rozpoczyna się po wpisaniu co najmniej 3 początkowych liter. Spójrzmy, jak to działa na przykładzie wyrazu "krohmal" - niepoprawnego, bo poprawne to "krochmal":
• "kro" - sugerowane słowa to m.in. "kro", "kroć", "kroi", "krok",
• "kroh" - sugerowane słowa to "kros", "kron" i "krok"; tak więc wiadomo już, że "krohmal" to forma błędna, ale dla pewności wpisujemy kolejne litery:
• "kroc" - sugerowane słowa to m.in. "krocz", "koc", "kwoc", "kloc",
• "kroch" - sugerowane słowa to m.in. "Koch", "groch", "Roch", "krach",
• "krochm" - pierwsze z sugerowanych słów to "krochmal" - a więc mamy czarno na białym, że to forma prawidłowa.

Właściwie nie da się o tym programie powiedzieć nic więcej. Szkoda, bo oznacza to, że nie posiada np. funkcji dodawania słów do ulubionych. Jedyna opcja to udostępnienie wyrazu po jego przytrzymaniu. Tak czy inaczej, obecna funkcjonalność może nam wystarczyć. Oto przykładowe opinie użytkowników aplikacji z Google Play na potwierdzenie tej tezy: "Rewelacja. Bardzo pomocna apka. Znalazłem wiele słów, których próżno szukać w drukowanych słownikach", "Zdecydowanie ułatwia życie", "Super. Pomaga przy odrabianiu lekcji".

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Słownik OrtograficznySłownik Ortograficzny dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 33 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Słownik Ortograficzny