w
googluj
pl

Ortografia polska 2.60


ico
Ortografia polska to edukacyjna aplikacja mobilna dostępna dla systemu operacyjnego Android i przeznaczona dla dzieci. Umożliwia ona naukę pisowni wyrazów z literami: u-ó (to łącznie 9 lekcji), ż-rz-sz (również 9 lekcji), h-ch (8 lekcji) oraz ą-om-on i ę-em-en (7 lekcji).

Wersja darmowa to 5 pierwszych lekcji w każdym z tych wariantów. Lekcja polega zaś na wskazywaniu brakującej litery w danym słowie. Przykładowo, podany jest wyraz "ch_dy", a do wyboru są litery "u" oraz "ó" - albo podane jest słowo "kor_ka", a do wyboru są "on", "ą" oraz "om". Dobra odpowiedź odkryje jeden z kafelków składających się na kwadrat o wymiarach 4x4, a przedstawiający (po odkryciu) rysunek. W sumie pojedyncza lekcja to zatem 16 pytań. Zła odpowiedź sprawi, że dany kafelek zostanie również odkryty, ale znacznie przyciemniony. Aby przejść do nowego pytania, należy wybrać inny kafelek spośród tych jeszcze nieodkrytych. Jednocześnie zdobywa się punkty. Dobra odpowiedź to 100, a zła to oczywiście 0 punktów. Dla każdej lekcji dostępne są najlepsze oraz ostatnie wyniki. Domyślnie w tle przygrywa muzyczka, ale można ją wyłączyć. Aplikacja działa w trybie horyzontalnym urządzenia.

Jeżeli jeszcze zastanawiacie się, dla dzieci w jakim dokładnie wieku / na jakim etapie rozwoju przeznaczony jest to program, to odpowiemy na to pytanie, wymieniając niektóre z co trudniejszych (naszym zdaniem) wyrazów, które znaleźliśmy w tej grze. Oto one: huba, rózga, chustka, pszenica, spostrzeżenie, trzcina, rożek, szczegół, trzmiel, wahać, machać, kożuch, herszt, hangar, strączek, pendolino, wyżły(?).

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy (również pełnoekranowe), gdy jesteśmy połączeni z internetem. Usunięcie reklam oraz dostęp do wszystkich poziomów kosztuje 8,25 zł.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Ortografia polskaOrtografia polska dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 9 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Ortografia polska