w
googluj

Brilliant


ico
Brilliant to platforma mobilno-internetowa umożliwiająca rozwiązywanie zagadek z 15 dziedzin wiedzy: geometrii, algebry, teorii liczb, logiki, mechaniki klasycznej, chemii itp. Jej autorzy wychodzą z założenia, że w dzisiejszych czasach trudno uczyć się z wykładów i filmów - efektywniejsza jest nauka bazująca właśnie na krótkich, koncepcyjnych quizach. Oferowana przez nich aplikacja dostępna jest zaś dla Androida (wersja teraz omawiana) oraz iOS, a także w internecie na Brilliant.org.

Jest to nie tylko wielki zestaw quizów, ale również serwis społecznościowy. Obejmuje swoim zasięgiem już 4 miliony użytkowników na całym świecie. W związku z tym, po pierwszym uruchomieniu trzeba założyć swoje konto, a zrobimy to e-mailem bądź danymi z Google'a albo Facebooka (potem można też podłączyć konta z Twittera i Yahoo!). Otrzymamy za to darmowy dostęp do początkowych zestawów quizów dla każdej dziedziny. To ok. 10% wszystkich, natomiast dostęp do wszystkich uzależniony będzie od przejścia na abonament.

Programu daje nam zagadki w języku angielskim. Oto zaś przykładowe na poziomie najprostszym:
• ile najmniej ruchów potrzeba, aby przesunąć zapałki tak, aby otrzymać daną figurę (aplikacja obrazuje każdą zagadkę),
• czy to równanie jest prawdziwe, czy fałszywe: 3/20 - 3/17 = 3/20 x 3/17,
• rzucasz monetą, która jest tak obciążona, że na 90% wypadnie orzeł, a na 10% reszka - w takim razie, aby wygrać jak najwięcej pieniędzy, wolisz: 1) wygrać 10 dolarów, jeśli wypadnie orzeł, 2) wygrać 50 dolarów, jeśli wypadnie reszka, 3) wygrać 1000000 dolarów, jeśli moneta spontanicznie spali się w powietrzu,
• na zdjęciu pokazany jest przewrócony autobus - czy kierowca przed wypadkiem skręcał w lewo, czy w prawo, a może nie da się tego ustalić?

Aplikacja udostępnia szczegółowe opisy prawidłowych rozwiązań. Ponadto oddaje do dyspozycji użytkownika strony wiki zawierające dogłębne opisy takich zagadnień, jak nieskończoność (przy okazji: nieskończoność NIE jest liczbą) czy paradoks podróży w czasie (wszystko po angielsku). Zaletą aplikacji jest też to, że oferuje rozbudowany system przypomnień, w tym codzienne alerty o rozwiązywaniu quizów. Same quizy z biegiem czasu będą się stawać coraz trudniejsze. Aplikacja śledzi nasze poczynania i tworzy proste statystyki: obecną i najdłuższą serię (liczbę dni) rozwiązywania quizów; liczbę ukończonych quizów oraz liczbę rozpoczętych; liczbę rozwiązanych problemów oraz liczbę w ogóle wszystkich, którymi się dotychczas zajmowaliśmy.

Reasumując, Brilliant to wspaniały program edukacyjny. Korzystanie z niego to czysta przyjemność, która bez wątpienia wzmocni naszą umiejętność logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. Oferowane quizy są przyjazne dla użytkownika - krótkie i na temat, czyli w sam raz, aby móc je rozwiązywać np. w autobusie.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem http://brilliant.org

Ograniczenia!
Tryb online jest wymagany. Rejestracja za pośrednictwem adresu e-mail lub danych z konta Google/Facebook jest konieczna. Pełny dostęp do zasobów aplikacji kosztuje 20 zł miesięcznie na 12 miesięcy albo 40 zł na jeden miesiąc.

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
BrilliantBrilliant dla Android
2017-03-29

Ilość pobrań: 2 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Brilliant