w
googluj

Yomiwa 3.5.4


ico
Yomiwa jest aplikacją mobilną umożliwiającą, w czasie rzeczywistym, przetłumaczenie japońskiego przy użyciu kamery zamontowanej w urządzeniu Android. Program, po wycelowaniu obiektywu w jakiś japoński napis - składający się z pojedynczych znaków kanji lub wyrazów napisanych przy użyciu kanji, hiragany lub katakany - wyświetla jego angielskie tłumaczenie. Pochodzący z Japonii deweloper podaje, że Yomiwa potrafi rozpoznać ponad 3 tys. znaków kanji i wszystkie należące do hiragany i katakany. Funkcja tłumaczenia live jest jednak płatna, ale można z niej korzystać za darmo przez tydzień i spokojnie przekonać się, czy rzeczywiście jest dobra, czy nie. To samo dotyczy innej opcji - tłumaczenia na podstawie zdjęcia wykonanego od ręki bądź obrazu wczytanego z pamięci urządzenia. Funkcja jest płatna, ale udostępniono tygodniowy (oddzielny) trial.

Za darmo są z kolei możliwości przetłumaczenia: 1) słów wpisanych przy użyciu klawiatury ekranowej oraz 2) znaków narysowanych na ekranie. W pierwszym przypadku nie dość, że dysponujemy wyszukiwarką działającą w trybie rzeczywistym (jest więc bardzo szybka), to można także korzystać z innych języków, aniżeli angielski. Pozostałe dostępne to: niderlandzki, francuski, niemiecki, węgierski, rosyjski, hiszpański, szwedzki. (Zatem nie ma polskiego). Opcjonalny język trzeba najpierw pobrać. Ponadto bazę danych można powiększyć poprzez pobranie paczek imion i miejsc oraz przykładowych zdań. Słownik działa w obie strony. Można więc wpisać angielskie "good morning" lub japońskie "ohayou". (Wiesz na pewno, że oba zwroty to polskie "dzień dobry"). W przypadku trybu rysowania, dostępna jest funkcja undo, czyli wykasowania ostatniego pociągnięcia. Ogólnie tryb ten może być dobrym sposobem nauki malowania znaków w wolnej chwili lub w trakcie podróży, jako że do dyspozycji mamy niemal cały ekran urządzenia. Wyszukiwać odręczne znaki można zresztą również w pierwszym z wymienionych trybów, ale ekran jest wtedy 2 razy mniejszy. Ulubione znaki lub słowa dodamy do różnych osobistych list.

Pod względem ustawień globalnych możemy m.in. wybrać tryb działania po uruchomieniu interfejsu. To może być słownik, rysowanie albo kamera. Domyślnie aplikacja wyświetla wymowę w systemie kana, ale opcjonalne jest korzystanie z romaji (alfabetu łacińskiego). Ponadto możemy wpłynąć na parametry działania tłumaczenia przy użyciu kamery. Na koniec podkreślmy, że aplikacja działa offline. Należy jednak pamiętać, że dużo zajmuje. Po instalacji to ponad 150 MB. Twórcy zapowiedzieli implementację funkcji fiszek. Zatem, reasumując, jeżeli macie zamiar wyjechać do Japonii, to z całą pewnością warto zwrócić swoją uwagę na ten program.

Ograniczenia!
Istnieje możliwość pobrania baz danych innych języków, niż angielskiego. Funkcje rozpoznawania pisma na żywo oraz ze zdjęcia kosztują po 16,47 zł. Można je bezpłatnie wypróbować przez tydzień.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
YomiwaYomiwa dla Android
2018-11-02

Ilość pobrań: 67 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Yomiwa