w
googluj

English Grammar Test 1.9.7


ico
English Grammar Test jest aplikacją mobilną oferującą liczne sprawdziany naszego stopnia opanowania gramatyki języka angielskiego. Dostępna jest na urządzenia z systemem operacyjnym Android. Oferuje 2 poziomy testów: "intermediate" oraz "upper-intermediate". Każdy z nich to 30 testów zawierających po 20 różnorodnych ćwiczeń - łącznie program udostępnia więc 1200 ćwiczeń - zaś każde ćwiczenie to pytanie i 4 odpowiedzi do wyboru.

Ćwiczenia polegają na wyborze zdania z prawidłową kolejnością wyrazów, brakującego w zdaniu przedimka lub wyrazu w określonym czasie czy też wyborze prawidłowych form czasownika, przymiotnika, rzeczownika. Alternatywnie, możliwe jest przechodzenie testów wedle tematów gramatyki, czyli np. rozwiązywanie wszystkich ćwiczeń dotyczących przedimków a-an-the. W takiej konfiguracji mamy 3 testy na temat, a każdy test to 10 ćwiczeń.

Co ciekawe, program wyposażono też w funkcję prawdziwego czatu. Wystarczy wpisać nazwę użytkownika i już można wejść do pokoju lub wybrać kogoś z listy i rozpocząć pogawędkę w języku angielskim. Mimo że funkcja czatu robi wrażenie i rzeczywiście można sobie z cudzoziemcami pogadać (mieliśmy przyjemność miłej rozmowy z 25-latkiem z Indii), to zatrzymajmy się jednak przy tych testach, gdyż mają one w sobie coś unikalnego.

Otóż po rozwiązaniu wszystkich ćwiczeń składających się na test, otrzymamy procentowe podsumowanie naszej skuteczności i będziemy mogli zapoznać się z poszczególnymi błędami. To standard, lecz w tym konkretnym wypadku zakończony test to także pewna nowa opcja: aplikacja w paru prostych zdaniach wyjaśni, dlaczego dana odpowiedź jest akurat prawidłowa. SU-PER!

Pokażmy to jednak na przykładzie. Oto ćwiczenie nr 5 (temat: czas przyszły) z testu pierwszego na poziomie średnio zaawansowanym. Otrzymujemy zdanie: "Bill ... (to visit) his parents tomorrow. He has got an appointment with them". Możliwe odpowiedzi: "is visiting", "will have visited", "will visit", "visits". Prawidłowa odpowiedź to "is visiting", natomiast wyjaśnienie aplikacji jest następujące: "We use 'I am doing' (present continuous) when we say what we have arranged to do. While 'I am going to do something' means 'I've decided to do it, but perhaps not arranged to do it'". Prosto i rzeczowo!

"Szybko przypomniałem sobie podstawowe zasady gramatyki angielskiej. Polecam dla znających język, którzy szybko potrzebują go sobie odświeżyć", "Jak dla mnie bomba! Można podszkolić sobie język w każdej wolnej chwili", "Dzięki tej aplikacji w prosty sposób mogę sprawdzić swoją wiedzę i jednocześnie uczyć się. Bardzo pomocne są wskazówki i rady po zakończonym teście" - to się mówi o tej świetnej apce w Google Play.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy (również pełnoekranowe) w trybie online

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
English Grammar TestEnglish Grammar Test dla Android
2018-07-19

Ilość pobrań: 11 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
English Grammar Test