w
googluj

Codenza 3.6


ico
Codenza to aplikacja mobilna zawierająca więcej niż 10 tys. kodów źródłowych programów napisanych w niektórych najbardziej znanych językach programowania, takich jak Java, C, C++, C#, Python, Perl, PHP, JavaScript czy CSS. Kody pochodzą z różnych miejsc, nie tylko od autorów omawianej aplikacji - aplikacji, która dostępna jest dla systemu operacyjnego Android (z kolei wersja dla iOS została już zapowiedziana).

Aplikacja udostępnia wyszukiwarkę nazw programów, choć kody można też przeglądać wedle tematów. Szuflada nawigacyjna zawiera języki, po wybraniu języka dysponujemy tematami, a po wskazaniu tematu mamy alfabetyczną listę wszystkich kodów. Wszystkie programy składowane są w pamięci urządzenia, więc nie trzeba być online, aby móc je przeglądać. Same kody źródłowe przedstawiane są na ciemnym tle, a dodając do tego fakt, że składnia jest kolorowana, wrażenia estetyczne są przyjemne - choć nie do końca. Aplikacja wyświetla bowiem na dole ekranu pasek z reklamami Google, który przykrywa ostatnie linijki dłuższego kodu. Zakrywanie końcówki nie jest problemem, siłą rzeczy, tylko w przypadku krótszych programów. Poza tym niektóre programy mają podstawowe błędni składniowe. Autorzy aplikacji twierdzą, że są tego świadomi, ale z drugiej strony nie uważają tego za poważny problem, jako że aplikacja odgrywa rolę przewodnika. Zgadzamy się, ale tak czy inaczej należy pamiętać, że pewne programy mogą nie funkcjonować od razu tak, jak należy, i wymagane mogą być z naszej strony jakieś poprawki.

Mimo wszystko aplikacja jest wyjątkowa i to nie tylko z powodu wielkiej liczby dostępnych kodów. Największą zaletą Codenzy jest to, że umożliwia zapisanie przeglądanego właśnie programu jako pliku TXT w pamięci urządzenia, dzięki czemu łatwo go będzie przenieść na komputer, który docelowo używamy do programowania. Jeśli zapiszemy sobie kod JavaScriptu o nazwie "Calculate the nth root of a number", to znajdziemy go potem w katalogu "Codenza/JavaScript" jako "Calculate the nth root of a number.txt". Zatem mimo pewnych niedociągnięć, możliwość zapisania dowolnego programu rekompensuje wszystko!

Ograniczenia!
W trybie online wyświetlane są reklamy. Wersja Pro usuwa reklamy i udostępnia więcej tematów (np. SQL), a kosztuje 7,99 zł.

Wymagania!
Android 4.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
CodenzaCodenza dla Android
2018-11-13

Ilość pobrań: 2 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Codenza