w
googluj

Clozemaster 2.3


ico
Clozemaster to naprawdę świetna aplikacja do nauki języków obcych, która dostępna jest na urządzenia mobilne z Androidem (wersja opisywana) oraz iOS, jak również w internecie na Clozemaster.com. Powstała po to, aby dać użytkownikowi odpowiedź na pytanie: "Co powinienem robić po Duolingo?". Duolingo to pierwszy przystanek online dla wielu osób chcących uczyć się języków i dlatego nie powiemy, co zawiera, bo pewnie już to wiecie - powiemy tylko, że Clozemaster zapewnia edukację w jeszcze większym stopniu bazującą na samych zdaniach.

Nazwa programu odnosi do rodzaju ćwiczeń, które użytkownik będzie rozwiązywał. Otrzymuje się zdanie z brakującym słowem i trzeba je podać albo na podstawie 4 możliwości, albo poprzez wpisanie. Drugi tryb daje dwukrotnie więcej punktów, niż pierwszy. Jak więc łatwo się domyślić, aby dodatkowo zmotywować użytkownika, Clozemaster wyposażono w system grywalizacji. Dostępny jest ranking użytkowników i można konkurować ze znajomymi. A to wszystko w motywie graficznym wykorzystującym m.in. czcionkę przywodzącą na myśl gry z lat 80.

Kolejna interesująca właściwość Clozemaster to ta, że użytkownik uczy się danego wyrazu w różnych zdaniach. Przykładowo, w wypadku angielskiego, można otrzymać zdania: "... up, or you'll miss your plane", "There's no ..." i "You don't have to ...". Wszystkie łączy oczywiście brak tego samego słowa "hurry". Ponadto nauka polega na okresowej, spersonalizowanej powtarzalności. Interwały powtórek to 1, 7, 14, 30 i 180 dni. Bazują na liczbie poprawnych uzupełnień z rzędu. Zdanie uzupełnione dobrze 5 razy z rzędu oznaczane jest ostatecznie jako opanowane w 100%.

Korzystać z programu można bez zakładania konta, lecz nie otrzyma się wtedy funkcji zapisania progresu. Uczyć się zaś można wielu języków. Z poziomu naszego rodzimego: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego, portugalskiego, czeskiego, rosyjskiego. Nauka np. włoskiego polega w efekcie na tym, że otrzymujemy niepełne zdanie włoskie, zaś jednocześnie wyświetlone na ekranie tłumaczenie całego zdania jest polskie. Jeśli ktoś chce, może się uczyć np. węgierskiego z poziomu niemieckiego; w sumie jest bowiem ponad 100 par języków. Może komuś przyda się informacja, że możliwa jest też nauka polskiego, a to z poziomów: angielskiego, niemieckiego, francuskiego bądź rosyjskiego.

Kolejna wielka zaleta tej aplikacji to ta, że jeśli chcielibyśmy się nauczyć np. tylko 100 najbardziej znanych słów hiszpańskich, to i taka jest tu możliwość. Nauka niektórych języków daje opcję odsłuchania wyrazów przy użyciu syntezatora mowy po udzieleniu odpowiedzi. Jeśli nie chcemy, tłumaczenia mogą być ukryte. Dostępnych zdań jest zaś całe mnóstwo. Wystarczy powiedzieć, że w wypadku nauki angielskiego z poziomu polskiego jest ich ponad 37 tysięcy. Wszystkie zaś zdania oraz ich tłumaczenia pochodzą z serwisu Tatoeba.org i są tworzone przez społeczność.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem https://www.clozemaster.com

Ograniczenia!
Tryb online jest wymagany. Rejestracja za pośrednictwem adresu e-mail jest tylko opcjonalna, ale bez niej zdobycze punktowe itp. nie zostaną zapisane. Wersja Pro umożliwia naukę bez połączenia z internetem w wypadku zdań dodanych do ulubionych, a to jej niejedyna cecha. Polega zaś na subskrypcji - 8 dolarów miesięcznie albo 60 dolarów rocznie, a można ją nabyć po przejściu do wersji WWW.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
ClozemasterClozemaster dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 1 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Clozemaster