w
googluj
pl

Cosmetic Scan 2.5


ico
Cosmetic Scan to polska aplikacja mobilna umożliwiająca szybkie i łatwe przeanalizowanie jakości składu kosmetyków, a wydano ją dla urządzeń z systemem operacyjnym Android (jest też wersja dla iOS). Po jej otworzeniu wystarczy zeskanować kod kreskowy danego produktu, aby po chwili poznać, czy zawiera on substancje: 1) komedogenne, czyli zapychające pory skóry; 2) potencjalnie alergenne i takie, które mogą wywoływać podrażnienia; 3) podejrzewane o właściwości rakotwórcze; 4) których stosowanie w kosmetykach jest zabronione w Unii Europejskiej; 5) które są niewskazane dla kobiet w stanie błogosławionym. Skaner działa naprawdę błyskawicznie, zaś informacje podaje w sposób jasny i klarowny. Ale to niejedyne wielkie zalety tego programu - kolejna to ta, że umożliwia dostosowanie wyników do osobistych potrzeb użytkownika. Możemy bowiem ocenić, czy dany kosmetyk uznajemy ostatecznie za dobry, czy za szkodliwy. Będziemy potem posiadać listy dobrych i złych produktów.

Aby korzystać z tego programu musimy być jednak połączeni z internetem. Ponadto, po pierwszym uruchomieniu trzeba się zarejestrować, zaś swoje konto założymy przez Google, Facebooka albo e-mail. Gdy proces zakończy się powodzeniem, wylądujemy w interfejsie głównym będącym niczym innym, tylko interfejsem właściwej funkcji skanowania. To następna wielka zaleta programu, że w tym celu nie każe użytkownikowi wybierać wcześniej jakiejś opcji z menu. Po prostu otwieramy aplikację i skanujemy! Jeżeli natomiast nie mamy przy sobie kosmetyku, którego skład chcemy poznać, bo np. nie jesteśmy akurat w sklepie, to możemy go wyszukać w bazie danych. Jeśli z kolei będziemy chcieli ponownie poznać analizę produktu już kiedyś zeskanowanego, program udostępnia historię skanowań.

Autorzy podają, że baza obejmuje ponad 200 tysięcy produktów spośród tych dostępnych na rynkach polskim, francuskim i niemieckim. Liczba robi wrażenie. Gdy jednak nie znajdziemy kosmetyku, pozostaje nam powiadomić twórców programu o takim braku. Innym razem możemy istotnie znaleźć kosmetyk, ale jego opis może być jeszcze niekompletny; w takim wypadku dowiemy się, że autorzy dodadzą skład "wkrótce". Biorąc pod uwagę dopracowanie programu pod innymi względami, można spokojnie założyć, że rozrost bazy danych to tylko kwestia czasu.

Czy jest to zatem aplikacja perfekcyjna? Naszym zdaniem: nie. Jak powiedzieliśmy zaraz na wstępie, jest polska. Niestety, ma niepolską nazwę. Być może "Skaner kosmetyków" nie brzmi zdaniem producenta już tak urzekająco jak "Cosmetic Scan"? Gdyby komunizm nie upadł, nazwa skanera byłaby pewnie rosyjska. Nie zmienia to jednak podstawowego faktu, że jest to aplikacja, którą absolutnie koniecznie musimy mieć, jeżeli chcemy znać szczegóły tego, iż choćby taki popularny krem Nivea Soft zawiera w sobie (podobno) aż 9 potencjalnych alergenów oraz 5 substancji zapychających pory skóry. A to dopiero początek szoku.

Ograniczenia!
Tryb online jest wymagany. Założenie konta przy użyciu adresu e-mail albo za pośrednictwem danych z serwisów Google bądź Facebook jest konieczne. Aplikacja wyświetla reklamy typu "sprawdź, gdzie kupisz" zeskanowany produkt.

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (9 głosów)

Strefa Download programu
Cosmetic ScanCosmetic Scan dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 2394 | W tym miesiącu: 160 | W poprzednim miesiącu: 217

Komentarze (0)
Cosmetic Scan