w
googluj

Mathlr 1.1


ico
Mathlr jest grą edukacyjną dostępną dla systemu operacyjnego Android. Umożliwia trening tradycyjnych umiejętności arytmetycznych, czyli dodawania, odejmowania, jak też mnożenia i dzielenia. Można w niej aktywować funkcję codziennych powiadomień o grze o dowolnej, wskazanej przez nas porze, aby nie zapomnieć poćwiczyć szarych komórek.

Program oferuje 2 tryby: klasyczny - polegający na wpisywaniu wyniku (np. 5x8, czyli 40), oraz wypełniający - polegający na wpisywaniu brakującego składnika (np. 23-?=13, czyli 10). Każdy z tych trybów może być wspomagany trybem odliczania czasu, tak więc zadania można też rozwiązywać na czas. Pod tym względem jest 7, ale relatywnych opcji (np. odpowiedź trzeba będzie podać "szybko"). Domyślnie w trakcie jednej rozgrywki czeka na gracza 20 zadań w wybranej dziedzinie (np. dodawania); pozostałe opcje to 10, 30, 40 bądź 50 zadań. Wpisaną wartość, czyli np. wynik, trzeba potwierdzić dodatkowym tapnięciem, ale dostępna jest opcja automatycznego zatwierdzania. Podanie odpowiedzi powiązane jest z krótkim, piskliwym, ale fajnym sygnałem dźwiękowym, choć można go wyłączyć. Zakończenie gry to bilans odpowiedzi poprawnych oraz błędnych.

Do tego wszystkiego Mathlr udostępnia 3 stopnie trudności: łatwy, średni i trudny, gdzie:
• łatwy to naprawdę banalne zadania: np. 1+4, 2-3, 2x2, 4/2 - coś w sam raz dla małych dzieci, aczkolwiek, jak widać z jednego z tych przykładów (konkretnie: 2-3), wyniki zadań mogą przyjmować wartości ujemne, co może być jednak zbyt abstrakcyjne dla parolatka,
• średni to zadania dla uczniów pierwszych klas szkół podstawowych: np. 8+3, 11-7, 7x11, 48/4,
• trudny to zadania naprawdę tak trudne, że nie tylko rodzice, ale nawet nauczyciele matematyki mogą mieć z niektórymi nie lada problemy (przynajmniej w grze na czas) - np. 13x24, 92/23 czy nawet 306/18 i 285/19 (hehe), choć akurat nie dotyczy to dodawania i odejmowania: np. 22+24, 23-5, bo z takimi zadania mogą sobie poradzić nawet kilkulatkowie.

Z powyższego wysnuć można parę wniosków. Po pierwsze, jest to bardzo dobra rozrywka dla dzieci i młodzieży, nie licząc tylko mnożenia i dzielenia na najwyższym poziomie trudności, bo niektóre zadania są wówczas ekstremalnie trudne. Po drugie, autor nie do końca przemyślał te stopnie trudności. Gdyby więc tylko poprawił algorytm oraz dodał jakikolwiek ranking (bo nie rozwiązuje się zadań na punkty), to byłaby to gra przewspaniała - a tak jest "tylko" wspaniała.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
MathlrMathlr dla Android
2017-04-30

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Mathlr