w
googluj
pl

Ortogratka 1.2.6


ico
Ortogratka to aplikacja mobilna, której celem jest nauczenie nas poprawnej pisowni polskich wyrazów. Została wydana dla urządzeń z systemem operacyjnym Android, a jej obsługa i działanie to sama prostota.

Program oferuje 3 funkcje:
• Poćwicz - to tryb nauki, w którym można ustawić rodzaje pisowni, stopień trudności oraz liczbę pytań. (W aplikacji jest "ilość pytań", ale wstyd!). Podstawowa wersja programu to wyłącznie wyrazy z h/ch, u/ó, ż/rz, natomiast 16 dodatkowych rodzajów pisowni odblokowuje dopiero wersja pełna (choć nie jest droga; wszystkie różnice między bezpłatną a płatną wersją umieściliśmy w oddzielnej sekcji). Istnieje możliwość wykluczenia tych rodzajów, których nie chcemy się w danej chwili uczyć (domyślnie zaznaczone są wszystkie). Dostępne poziomy trudności to z kolei: łatwy, trudny (domyślny), bardzo trudny. Jeśli zaś chodzi o liczbę pytań, to można ich wybrać: 10, 20 (wartość domyślna), 30, 40, 50. Aplikacja będzie następnie wyświetlać niepełne słowa, np. "ch ... est", a nam kazać wybrać, co brakuje spośród 2 wariantów,
• Sprawdź się - w trybie sprawdzianu dostępne są te same opcje, co wymienione powyżej, czyli określimy zakres słów, stopień trudności oraz liczbę pytań, ale do tego wybierzemy tempo, czyli czas, jaki będziemy mieć na udzielenie poprawnej odpowiedzi. Do wyboru: 5, 10 (wartość domyślna), 15, 20 sekund. Na koniec poznamy swój wynik, w tym również wszystkie dobre i złe odpowiedzi,
• Konkurs - to z kolei najbardziej efektowny tryb programu, bo zawiera dyktanda! Poziomu trudności się tu jednak samemu nie wybiera, lecz wzrasta on w miarę rozwiązywania zadań.

Wyniki wszystkich testów i konkursów są zapisywane, dzięki czemu można śledzić swoje postępy. Jak podają twórcy, wszystkie wyrazy zostały przez nich zweryfikowane w internetowym słowniku języka polskiego SJP.pl. Niestety, nie oznacza to, że ich dobór jest idealny. Jeden z użytkowników w Google Play powiedział wręcz: "Słowa takie, że dziecko nie zna znaczenia połowy... o pisowni nie wspominając... zniechęca...". Rzeczywiście, znajdziemy tu takie wyrazy, jak "brach", "kołchoz", "wałach", "warzelnia". Nie jest to więc aplikacja wyłącznie dla dzieci i młodzieży, choć może to sugerować jej ikona. Zastrzeżenia można mieć też do poziomów trudności: na łatwym jest "pruć", a na bardzo trudnym - "szczegół".

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Wersja pełna kosztuje 3,99 zł i usuwa reklamy, zwiększa liczbę: słów z 380 do 2300, zagadnień ortograficznych (rodzajów pisowni) - z 3 do 19, dyktand - z 9 do 90. Do tego odblokowuje specjalny algorytm mający poprawić efektywność uczenia się oraz pełny tryb konkursu ortograficznego (swoje wyniki można przesyłać online i porównywać się z innymi użytkownikami).

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
OrtogratkaOrtogratka dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 21 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Ortogratka