w
googluj
pl

Kujon 1.49


ico
Kujon jest aplikacją mobilną dla uczniów szkół podstawowych (zwłaszcza klas 1-3), a ułatwiającą naukę języka polskiego i matematyki. Wydano ją dla systemu operacyjnego Android i działa w horyzontalnej (poziomej) orientacji urządzenia. Ogólnie rzecz biorąc, oferuje połączenie przyjemnego z pożytecznym - Kujon to zabawa i nauka w jednym, a środkiem do celu są w nim quizy. Przykładowo, otrzymuje się niepełno słowo typu "po ... ytek" i trzeba wskazać, czy środkową część stanowi "rz", czy "ż". Oczywiście, przykład jest banalny, ale realny (żywcem wyjęty z aplikacji). Dla dzieci - w sam raz, a biorąc pod uwagę całe wykonanie programu - polecamy jako materiał pomocniczy do nauki wspomnianych i niewątpliwie kluczowych przedmiotów. (Jedyne zastrzeżenie można mieć do niektórych zbyt potocznie brzmiących komentarzy aplikacji, które pojawiają się po wybraniu odpowiedzi. "Magik!", "Czadowo!", "Licho!", "Do bani!", "Koślawo!", "Blado!" - to przykładowe. Wydaje nam się, że o wiele lepszym rozwiązaniem byłoby zwykłe "Dobrze!" i "Źle!").

Przejdźmy do szczegółów. W skład oferowanych przez ten program ćwiczeń z języka polskiego wchodzą testy ortograficzne oraz fonetyczne. Testy ortograficzne obejmują pisownię wyrazów z ch-h, rz-ż, u-ó, ni-ń, si-ś oraz ci-ć. Warto podkreślić, że dostępne są także generalne zasady rządzące pisownią. Dziecko dowie się, że "ch" wymienia się na "sz" (mucha - muszka, ciszo - cisza, ucho - uszy, groch - groszek) oraz że pisze się "ch" po spółgłosce "s" (schab, schody, wschód, schronisko, schemat, schron). Przykładów jest więcej i mogą stanowić dobrą powtórkę podstaw ortografii nawet dla rodzica. Oprócz typu wyrazów, wybiera się poziom trudności quizu, a ten może być łatwy albo trudny. Łatwy to tutaj 50 punktów za dobrą odpowiedź, a trudny - 100. Test składa się z 10 pytań, a na koniec otrzymuje się jego podsumowanie. Zdobyte punkty nie zostaje skasowane, lecz są kumulowane w ramach rodzaju testu. W pewnym sensie oznaczają więc poziom doświadczenia.

Podobny schemat działania jest w wypadku pozostałych quizów. Fonetyczne sprawdzają wiedzę na temat sylab i głosek oraz samogłosek i spółgłosek, natomiast matematyczne podzielone są na dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie oraz wskazywanie relacji między liczbami (porównywanie większy-mniejszy). Jest dużo opcji konfiguracji testów matematycznych i dostosowania ich do aktualnych możliwości ucznia. Ponadto jest nauka odczytywania czasu z zegara analogowego - są ćwiczenia z zegarem z liczbami arabskimi, rzymskimi oraz nieopatrzonymi żadnymi liczbami. Co ciekawe, program udostępnia także prosty plan lekcji. Można podać czas rozpoczęcia, czas zakończenia oraz nazwę danego przedmiotu - i tak dla wszystkich dni od poniedziałku do piątku.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla pełnoekranowe reklamy w trybie online

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
KujonKujon dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 11 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Kujon