w
googluj

Studious 4.0


ico
Studious jest prostą aplikacją mobilną umożliwiającą nam posiadanie terminarza zajęć szkolnych (lekcji) czy też zajęć uczelnianych (wykładów, ćwiczeń). Ponadto oferuje możliwość notowania zadań domowych oraz terminów sprawdzianów/egzaminów i powiązania ich z przypomnieniami. Jej ekran główny wyświetla listę zajęć przeznaczonych na dzień bieżący, zaś wydano ją dla urządzeń przenośnych z systemem operacyjnym Android.

Po pierwszym uruchomieniu tego programu należy utworzyć listę przedmiotów. W związku z tym otworzymy szufladę nawigacyjną i wybierzemy w niej stosowną opcję, a jedną z czterech - pozostałe to: plan zajęć, zadania domowe, egzaminy. W formularzu podamy nazwę przedmiotu, jego skrótowe określenie na potrzeby planu zajęć w tej aplikacji (to mogą być np. pierwsze 2 litery nazwy, ale mamy wolną rękę w tym względzie), a także przypiszemy do niego jakiś kolor dla lepszego wizualnego rozpoznania (a to z kolei spośród 20 predefiniowanych). Po utworzeniu wszystkich przedmiotów, można już przejść do ekranu głównego, a więc planu zajęć, i wypełnić przedmiotami kolejne bloki czasu. Tapniemy w ikonę w pasku narzędziowym, co otworzy okienko edycji terminarza, i określimy kolejno: przedmiot (wybierzemy go z utworzonej przed chwilą listy), rodzaj zajęć (są predefiniowane, ale można też utworzyć własne nazwy), dzień zajęć (np. poniedziałek), czas zajęć (wybierzemy start-koniec); w dodatkowej notatce można umieścić np. nr sali, w której dana lekcja/wykład będzie mieć miejsce. Jeśli chodzi o zadania domowe czy sprawdziany, to można je powiązać z datami docelowymi oraz alertami, jak i dopisać do nich dowolne notatki.

Program jest dobrze wykonany na podstawie Material Design. Ma żywą kolorystykę, przyjemną dla oka, aczkolwiek rozmiar czcionki zastosowanej dla planu zajęć wydaje się zdecydowanie za duży. Tak czy inaczej, dodajmy jeszcze 2 istotne rzeczy: aplikacja wspiera możliwość prowadzenia terminarza składającego się właściwie z 2 rodzajów planów (naprzemienne tygodnie A/B). Co jednak chyba najciekawsze, udostępnia opcję utworzenia stałego powiadomieniu w systemowym panelu, w którym zawarta będzie informacja o zajęciach do końca dnia (to taki terminarz w skrócie). Niewątpliwym minusem jest jednak brak spolszczenia i używanie anglosaskiej notacji czasu AM/PM.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem, a ich usunięcie to koszt 2,99 zł

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (1 głosów)

Strefa Download programu
StudiousStudious dla Android
2016-10-15

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Studious