w
googluj
pl

Pierwsza Pomoc Nestlé 1.1.6


ico
Pierwsza Pomoc Nestlé to aplikacja mobilna zawierająca schematy postępowań w najczęstszych przypadkach zagrożenia zdrowia i życia niemowląt i małych dzieci - tzn. przypadkach: bezdechu, ciała obcego w drogach oddechowych, drgawek, duszności, gorączki, oparzenia termicznego, brak oddechu, urazu głowy lub kręgosłupa, utraty przytomności, zranienia i krwotoku. Wydano ją dla urządzeń z Androidem (wersja omawiana) oraz iOS. Jest przejrzysta i bardzo łatwa w obsłudze, a co najistotniejsze: profesjonalnie wykonana. Powstała w ramach programu edukacyjnego Nestlé Zdrowy Start w Przyszłość we współpracy z Kamilem Kasiakiem - ratownikiem medycznym Ogólnopolskiej Kampanii "Bezpieczny Maluch" pod kierunkiem prof. dra hab. n. med. Ryszarda Maciejewskiego.

Największa zaleta aplikacji to jej prostota. Wystarczy wybrać jeden z wymienionych wyżej tematów z listy przedstawionej na ekranie głównym, po czym od razu przechodzi się do rzeczy: program wyświetli bardzo proste animacje i tekstowe opisy kolejnych kroków postępowania, którym jednocześnie towarzyszyć będą wyraźne komendy głosowe. W razie potrzeby, głos lektora można wstrzymać bądź go w ogóle wyciszyć, a także wybrać numer alarmowy 112. (Musimy jednak dodać, że w naszym teście korzystanie z tematów bezdechu oraz ciała obcego kończyło się zawieszeniem programu. Być może nasze doświadczenie było odosobnione. Tak czy inaczej, zalecamy dokładne sprawdzenie jego działania pod każdym względem zaraz po instalacji, aby w razie realnego zagrożenia mieć pod ręką program działający na pewno sprawnie. Choć może jeszcze lepiej nauczyć się tych postępowań na pamięć?).

Aplikacja zbiera entuzjastyczne recenzje w Google Play. Oto tylko 3 losowo wybrane spośród nich: "Wszystko jasne i proste w obsłudze. Każdy, kto ma dziecko, powinien mieć taką aplikację. A ten, kto nie ma małych dzieci, tym bardziej powinien z niej skorzystać, bo nigdy nie wiadomo, co nas czeka", "W dzisiejszych czasach tego typu aplikacja powinna znajdować się w każdym telefonie, ponieważ wypadki zdarzają się nagle i nie ma chwili do stracenia. Fachowa i przydatna wiedza dostępna w jednym miejscu", "Mam nadzieję, że nigdy mi się nie przyda. Wolę jednak mieć taką pomoc, niż szukać konkretnych informacji na oślep w sytuacji, gdyby jednak tego typu wskazówki okazały się niezbędne".

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Pierwsza Pomoc NestléPierwsza Pomoc Nestlé dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 201 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 8

Komentarze (0)
Pierwsza Pomoc Nestlé