w
googluj
pl

Mistrz ortografii 1.1


ico
Mistrz ortografii to wspaniała, rozbudowana i dopracowana aplikacja mobilna "słórzonca" (hehe) do nauki polskiej ortografii, a którą wydano dla urządzeń z systemem operacyjnym Android. Skierowana jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży, ale i starszym może się przydać.

Program udostępnia wszystkie funkcje, jakich można by się po nim spodziewać. Mamy więc do czynienia tak z trybem nauki, jak i z trybem testu - gdzie trzeba wskazywać poprawną literę dla wybranego wyrazu; poprawny wyraz z 2 podobnych lub 3 różnych; czy wybrany wyraz jest pokazywany bezbłędnie. Słów jest dość sporo, bo ponad 5 tysięcy (pominięto nieprzyzwoite, rzadko używane i obce). Podzielone są ze względu na rodzaj trudności - ch/h, rz/ż, u/ó - a dalej na liczne i zróżnicowane działy tematyczne (artystyczne, jedzenie, fizyczne, historyczne, religijne, choroby, lekarskie, militaria, pojazdy itd.). Obecność tych działów to wielka zaleta, ponieważ dane słowo może mieć w końcu pewien zapis w jednym kontekście, ale już inny w drugim. (Klasyczny przykład: morze/może). Program, zadając nam pytanie odnośnie wyrazu, zawsze pokazuje ikonę tematu, o który mu chodzi. Co do testu, to jest wiele wariantów jego przeprowadzenia. Przykładowo, domyślnie składa się z 30 pytań, ale może trwać równą minutę; domyślnie poziom trudności jest niski, ale może być wysoki; domyślnie brane pod uwagę są wszystkie rodzaje trudności, ale można je ograniczyć do wyrazów z rz/ż. Nasze rezultaty będą miały wymierne oblicza. Otrzymamy punkty i będziemy bić się o poprawienie wyników w przyszłości.

Ponadto aplikacja ta, już na swoim ekranie startowym, wyświetla przykładowe słowo, którego zapis sugeruje nam zapamiętać. Po tapnięciu otrzymamy możliwość wyświetlenia, bezpośrednio w interfejsie, znaczenia tego wyrazu wedle WikiSłownika, SJP.pl lub Słownika PWN. Możliwe jest także wyszukanie dowolnego wyrazu w bazie danych, jak i poznanie statystyk nauki - w tym słów, z którymi mieliśmy największe kłopoty w trakcie testu. Pomyślano o wszystkim, więc zdecydowanie polecamy!!!

Ograniczenia!
Poznanie znaczenia danego wyrazu wymaga połączenia z internetem. Aplikacja wyświetla reklamy w trybie online.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Mistrz ortografiiMistrz ortografii dla Android
2017-09-19

Ilość pobrań: 69 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Mistrz ortografii