w
googluj

ChineseSkill


ico
ChineseSkill to efektowna, oszałamiająca, robiąca naprawdę wielkie wrażenie aplikacja mobilna przeznaczona do nauki języka mandaryńskiego dla początkujących. Mandaryński to oficjalny standard mówionego języka chińskiego, używany jako język urzędowy w Chinach. Omawiany zaś program dostępny jest dla urządzeń z systemem operacyjnym Android i zawiera wiele różnych i krótkich lekcji, które przetestują rozumienie ze słuchu, wymowę, czytanie, jak też pisanie w tym języku. Słowem: pomyślano o wszystkim, a co istotne, także dostosowano do nowoczesnych trendów, bo wykorzystano mechanizmy grywalizacji ("życia", punkty). Aplikacja udostępnia funkcję przypomnień o nauce; wyznaczymy czas alertu i powiążemy go z konkretnymi dniami tygodnia (np. poniedziałkami, środami, piątkami). Nie ma przymusu zakładania w niej konta i jest możliwość pobrania materiałów do nauki w trybie offline; zwykle bowiem musimy je każdorazowo pobierać z internetu. Jedyną dla nas barierą może być fakt, że nauka nie jest możliwa z poziomu języka polskiego, lecz np. z angielskiego, hiszpańskiego czy portugalskiego.

Po uruchomieniu tej aplikacji otrzymuje się dostęp do 3 działów, jednak ostatni z nich to właściwie 6 pomniejszych. W sumie więc dysponujemy aż 8 różnymi działami. Ekran startowy to lekcje zaczynające się od zupełnych podstaw i poznawania takich słów, jak "ludzie", "mężczyzna", "kobieta". Będziemy rozwiązywać quizy i malować znaki (program pokazuje kolejne pociągnięcia), jak też pisać (np. angielskie) tłumaczenia słów. Będziemy zdobywać punkty, a kolejne poziomy wymagać będą przejścia poprzednich. Tak więc aplikacja praktycznie od razu "atakuje" nas różnorodnymi formami nauki. Jej drugi główny dział poświęcony jest z kolei na wykaz nauczonych znaków (jest ich w sumie 331!), słów (568) czy zdań (1033). Jednocześnie mamy tu do czynienia z ciekawą opcją powtórki materiału w ramach fiszek. Przykładowo, po wyświetleniu chińskiego wyrazu określimy stopień jego przyswojenia poprzez wybór czasu kolejnej powtórki, a ta może nastąpić za mniej niż minutę (gdy wyrazu w ogóle nie kojarzymy), 10 minut lub 4 dni (gdy wyraz znamy już dość dobrze). Trzeci i ostatni z głównych działów to zaś m.in. lekcje oraz zestawy słownictwa Premium (choć mała część jest bezpłatna), a także wygodny spis wyrażeń dla podróżujących, lista chińskich znaków z możliwością nauki pisowni, opcja praktykowania wymowy.

Ograniczenia!
Tryb online wymagany jest do pełnej funkcjonalności. Opcjonalne jest pobranie materiałów do odczytu w trybie bez połączenia z internetem. Tylko opcjonalne jest założenie konta poprzez adres e-mail bądź pośrednictwo danych z Google albo Facebooka. W zamian otrzyma się możliwość śledzenia postępów w nauce i porównywania ich ze znajomymi. Lekcje Premium wymagają subskrypcji. Miesiąc abonamentu kosztuje 43,99 zł; 3 miesiące - 93,99 zł; 6 miesięcy - 159,99 zł; 12 miesięcy - 289,99 zł. Słownictwo Premium wymaga natomiast jednostkowej opłaty w wysokości 23,99 zł.

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
ChineseSkillChineseSkill dla Android
2016-12-27

Ilość pobrań: 2 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
ChineseSkill
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.17 14:14
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Do sprawdzenia.
ChineseSkill