w
googluj

ChordProg Ear Trainer 5.0.4


ico
ChordProg Ear Trainer to wspaniała aplikacja mobilna przeznaczona do nauki progresji akordów na pianinie. Dostępna jest dla urządzeń z systemem operacyjnym Android. Używa rzeczywistych klipów (fragmentów) audio, dzięki czemu użytkownik będzie się uczył progresji poprzez ich słuchanie w kontekście muzycznym, tzn. nieco rozbudowanych aranżacji, a nie tylko wyizolowanych akordów. Umiejętność ich rozpoznawania jest jedną z kluczowych dla początkującego pianisty (i nie tylko), a jako, że sama aplikacja jest łatwa w obsłudze i dobrze wykonana, warto ją zainstalować i skorzystać z oferowanych przez nią lekcji.

Program oferuje 2 tryby nauki. Pierwszy podzielony jest na ponad 50 poziomów trudności, przy czym od razu można rozpocząć naukę od dowolnego z nich. (Początkowo, większość z nich wydaje się zablokowana, ale nie należą one do jakiejś wersji płatnej. Odblokujemy je tapnięciem w ikonę kłódki. Dodajmy jeszcze, że pierwszy ekran wyświetla wyłącznie poziomy 1-24 i nie daje wskazówki co do tego, jak przejść do kolejnych poziomów, ale w rzeczywistości wystarczy tylko przesunąć ekran na bok, aby zobaczyć poziomy 25-48, a potem 49-55). Tryb ten działa w ten sposób, że po naciśnięciu przycisku odtwarzania usłyszymy całą progresję, po czym będziemy wskazywać kolejne elementy korespondujące z tą sekwencją. Klip można odtwarzać do woli. Jak już zaznaczyliśmy, progresje w wydaniu aplikacji dostępne są w szerszych ramach aranżacyjnych, niemniej otrzymujemy także opcję odsłuchania surowych akordów, dzięki czemu nauka może być prostsza. Ponadto dostępna jest opcja odtworzenia tylko pierwszego akordu. Na zakończenie poziomu poznamy łączny czas odpowiadania oraz celność typowania.

Jeśli chodzi o drugi tryb nauki, to w chwili pisania jest on oznaczony jako funkcjonalność beta, więc wymagająca dopracowania, ale w naszym teście nie było z nim problemów. Tryb ten umożliwia odsłuch w sumie 90 progresji podzielonych na 3 grupy, ponownie: w formie klipów muzycznych i z opcjami ułatwiającymi naukę, przy czym tym razem odtwarzane są one losowo. Ponownie, nasza rola sprowadza się do wskazywanie akordów, ale tym razem, i jeszcze przed przejściem do właściwej nauki, określimy jej czas. Może wynosić od 1 do 15 minut; domyślnie ustawione są 2 minuty. Gdy czas dobiegnie końca, poznamy ogólną celność swoich typowań.

Ograniczenia!
Istnieje możliwość wsparcia dewelopera kwotą 9,29 zł

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
ChordProg Ear TrainerChordProg Ear Trainer dla Android
2018-10-11

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
ChordProg Ear Trainer