w
googluj

Music Notation 0.6.23


ico
Music Notation jest aplikacją mobilną dla Androida umożliwiającą zapis nut na wielu pięcioliniach. Służy więc do komponowania muzyki. Wspiera liczne instrumenty: pianino, gitarę, skrzypce i nie tylko - oraz w wielu wariantach. Program przede wszystkim przeznaczony jest dla posiadaczy tabletów, co wynika z tego, że jego interfejs wyświetla rzeszę ikon funkcji i opcji, niemniej użytkownicy smartfonów z większymi ekranami również mogą zaczerpnąć z niego korzyści - choćby dlatego, że pięciolinie można szybko przybliżać i oddalać gestami (obsługa identyczna jak Map Google). Android nie może się pochwalić wieloma tego typu narzędziami, więc jeśli jesteście pozytywnie nastawieni, polubicie tę aplikację.

Pozytywne nastawienie będzie wymagane z tego powodu, że autor - jak sam przyznaje - nie umieścił w niej jeszcze wszystkich planowanych opcji, a tylko te, które sprawiają, że ogólna funkcjonalność osiągnęła już pułap użyteczności. Od siebie dodamy od razu, że program jest jednak nieźle rozbudowany i już przyjemny w obsłudze, mimo, że numeracja jego wersji, w chwili pisania, nie przekroczyła jeszcze symbolicznej granicy 1.0. Tak czy inaczej, bodaj jedyny większy problem dotyczył opóźnienia samego startu odtwarzania.

Opiszmy interfejs. Aplikacja działa w dowolnej orientacji ekranu w wypadku tabletu, natomiast na smartfonie wspierana jest wyłącznie orientacja pozioma (wsparcie dla pionowej to jeden z celów autora). Domyślnie wyświetlane są paski narzędziowe z lewej strony ekranu i na jego górze, lecz jednym tapnięciem można otrzymać widok na same pięciolinie. Lewy pasek narzędziowy zawiera funkcje edycyjne - umożliwiające dodawanie nut, pauzy, usuwające elementy z pięciolinii, zmianę kluczy itp. itd. Takich opcji (a raczej zbiorów opcji) jest co niemiara, bo w sumie przeszło 20; na wyposażeniu są szczegółowe opisy korzystania z nich. Pasek górny zawiera natomiast przede wszystkich funkcje odtwarzania kompozycji (od samego początku czy od miejsca wstrzymania); nie zabrakło akcji undo i redo.

Czyżby aplikacja była przewspaniała? Niestety, wspomniane pozytywne nastawienie do tego programu będzie wymagane również z jeszcze jednego, istotniejszego powodu. Omawiana teraz bezpłatna edycja pozwala na korzystanie ze wszystkich funkcji z wyjątkiem tylko jednej: kompozycji nie da się w żaden sposób zapisać, w tym także wyeksportować do plików JPG, PDF lub MIDI. Jakikolwiek zapis - a dotyczy to również możliwości wykonania zrzutu ekranowego - wymaga wniesienia opłaty. Tego jednak można się było spodziewać. Produkcja takiej aplikacji wymaga(ła już) w końcu sporego nakładu czasu i energii. Nie jest to przecież jakiś prosty notatnik na bazie gotowca z GitHuba.

Ograniczenia!
Wersja pełna kosztuje 29,99 zł i odblokowuje funkcję zapisu oraz eksportu kompozycji

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Demo (testowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Music NotationMusic Notation dla Android
2016-10-16

Ilość pobrań: 1 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Music Notation