w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 137
Wszystkich postów: 904330
Wszystkich tematów: 127417

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6334 dni

Dog Encyclopedia 2.2


ico
Dog Encyclopedia to aplikacja mobilna dostępna na urządzenia z systemem operacyjnym Android, która nie tylko oferuje gigantyczną bazę danych nt. "najlepszych przyjaciół człowieka" (mamy w niej opisy aż 176 ras!), ale również porównywarkę czworonogów, a co najistotniejsze: efektowną funkcję wyszukania idealnego psa po wskazaniu cech, jakie powinien on posiadać. Aplikacja zawiera mnóstwo fotografii, których ostateczna dostępność uzależniona jest od tego, czy będziemy używać tej mobilnej encyklopedii w trybie online (zobaczymy wtedy kilkanaście i więcej zdjęć każdej rasy), czy offline (min. 1). Opisy są szczegółowe: poznamy m.in. pochodzenie rasy; temperament, przeciętną długość życia, ważniejsze i mniejsze choroby i problemy zdrowotne, z jakimi należy się liczyć; długość poszczególnych części ciała (np. uszu, ogona) oraz przeciętny wzrost/wagę samców i samic.

Interfejs startowy oddaje do dyspozycji użytkownika 3 tryby. W pierwszym z nich program pomoże nam znaleźć idealnego czworonoga. Suwakiem określimy relatywną wielkość psa, a tapnięciami w odpowiadające nam kolory (spośród 9) - umaszczenie, czyli ubarwienia sierści. Tapnięciami wskażemy, czy nasz idealny pies ma się łatwo uczyć, lubić biegać, bawić się; czy ma być leniuszkiem; czy ma lubić obcych, dzieci; czy rasa ma być popularna itp. Metoda podstawowa polega na wybieraniu spośród 14 takich cech. Możliwy jest bardziej precyzyjny dobór: w trybie zaawansowanym ocenimy 10 cech w skali 1-5. Po wybraniu co najmniej 2 charakterystyk, ujrzymy listę wyników, w tym procent trafności wymarzonych przez nas cech w stosunku do rasy. Po wybraniu rasy, otrzymamy możliwość przejrzenia zdjęć, przeczytania opisu oraz zapoznania się z ocenami cech rasy w skali 1-5. Wybór można udostępnić na Facebooku po podłączeniu swojego konta. Drugi spośród 3 głównych trybów to przeglądarka ras. Dostępnych jest sporo filtrów. Oprócz opcji przejrzenia listy alfabetycznej, możemy się skupić na rasach przeznaczonych do pewnych zadań (np. psy policyjne) czy przejrzeć rasy wedle kraju ich pochodzenia bądź wielkości. Porównanie ras możliwe jest po wybraniu min. 3 z nich. Trzeci główny tryb daje nam z kolei szansę poznania popularnych imion dla samców/samic psów w językach angielskim, hiszpańskim, niemieckim i francuskim. Jak widać, nie ma polskiego - brak naszego rodzimego języka dotyczy zawartości całej aplikacji.

Miłośnicy psów znający jednocześnie język angielski mogą bardzo polubić ten program. Jest łatwy w użyciu, intuicyjny. Co w sytuacji, w której nie znamy angielskiego? Wymagany poziom nie jest aż tak wysoki, ale mimo wszystko może stanowić poważną barierę. W komentarzach w Google Play zdecydowana większość użytkowników narzeka właśnie na brak spolszczenia. Mylące może być to, że sama nazwa oraz opis aplikacji w Google Play są w (naturalnym) języku polskim. Dog Encyclopedia to jednak, właściwie rzecz biorąc, interaktywna książka, i w związku z tym nie należy się spodziewać jej spolszczenia ani w bliższej, ani w dalszej przyszłości. Informacji w tej encyklopedii jest po prostu zbyt dużo, a poza tym są one dokładne, więc metoda siłowa - mechaniczne tłumaczenie przy użyciu Tłumacza Google'a - nic by nie dała.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. W trybie online zobaczymy więcej zdjęć ras, niż w offline.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Dog EncyclopediaDog Encyclopedia dla Android
2016-04-11

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Dog Encyclopedia