w
googluj
pl

MultiSłówka 0.0.26


ico
MultiSłówka to aplikacja mobilna umożliwiająca naukę słownictwa języków: angielskiego (16 tys. słów i zwrotów), niemieckiego (12 tys.), hiszpańskiego (8 tys.), francuskiego (8 tys.), włoskiego (7 tys.) oraz rosyjskiego (6 tys.). Dostępna jest na urządzenia z systemem operacyjnym Android, a jej starszy brat, tzn. wersja przeglądarkowa, znajduje się w witrynie MultiSłówka.pl - do korzystania z pierwszej, jakakolwiek znajomość drugiej nie jest nam potrzebna. Zresztą wersja WWW wymaga założenia konta, aby móc przetestować wersje demonstracyjne kursów. Natomiast wersja mobilna daje użytkownikowi kursy demo wymienionych 6 języków tylko z opcją, a nie przymusem, rejestracji. (Dodajmy jeszcze, że w planach producenta jest uzupełnienie wersji mobilnej o kolejne języki. Jako, że wersja internetowa zawiera również norweski, niderlandzki, chiński, japoński i arabski, to spodziewać się można rozbudowy właśnie o nie).

Co jednak właściwie wersja dla Androida zawiera już teraz i czy warto ją w ogóle instalować? Zacznijmy od tego, że MultiSłówka - jako takie - to dostosowane do nowych realiów znane kursy Profesor Henry Słownictwo, dostępne dotychczas wyłącznie na płytach CD. Być może korzystaliście z tego lub podobnego oprogramowania (Profesor Klaus, Profesor Pedro itd.)? Nowe realia to już jednak nie program instalowany w Windowsie, ale aplikacja internetowa oraz - co tu nas najbardziej interesuje - mobilna. W pierwszym zdaniu wymieniliśmy liczby słów/zwrotów, których będzie się można docelowo nauczyć, ale nie dotyczą one wersji podstawowej i darmowej, lecz pełnej i płatnej. Powtórzmy, że po pierwszym uruchomieniu aplikacji dla Androida nie trzeba nawet zakładać konta. Po założeniu konta otrzymamy jednak dostęp do dwukrotnie większej liczby słówek, wyników i postępów w chmurze. Tylko płatna subskrypcja da nam dostęp do całości, w tym pełnej współpracy z edycją WWW. To nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę profesjonalizm przedsięwzięcia. Jakie jednak ten profesjonalizm ma konkretne przełożenie?

Edycja dla Androida charakteryzuje się świetnym wykonaniem na bazie Material Design - choć przyznajemy, że jest to ocena nieco na wyrost. Aplikacja nieraz nam się zawieszała, a poza tym mieliśmy "błąd serwera" przy próbie rejestracji. Oficjalnie mamy jednak, w chwili pisania tego tekstu, do czynienia z wersją beta, więc można to wybaczyć i poczekać na lepsze jutro. Tak czy inaczej, sam wygląd interfejsu jest gotowy i on na pewno zasługuje na pochwały. Jeśli chodzi o treść, to jak już sama nazwa wskazuje, Multikurs łączy w sobie wszystkie "profesorskie" kursy. Po pierwszym uruchomieniu wybierzemy preferowany przez nas język, po czym nastąpi pobranie małej (ok. 100 kB) aktualizacji z serwera. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby uczyć się nawet wszystkich 6.

Nauka opierać się zaś będzie na systemie cyklicznych powtórek. Najpierw wybierzemy paczkę słówek. Nie jest tak, że każdy kurs oferuje wyłącznie podstawy typu "Hello". W wypadku angielskiego, najbardziej rozbudowanego również w wersji darmowej, mogą to być np. "Owoce" na poziomie trudności B1, "Krajobraz" na poziomie A2 bądź też "Przyjęcia i imprezy" na poziomie C1. Następnie otrzymamy możliwość zobaczenia prezentacji słówek z przykładowymi ilustracjami, zdaniami je zawierającymi (w tym polskimi tłumaczeniami) oraz odsłuchem nagrań native speakera. (Czasem trzeba poczekać parę sekund na pobranie materiału - zdjęć/nagrań - z internetu, ale ponownie: to tutaj raczej cecha bety). Po dodaniu do nauki tych, których chcemy się rzeczywiście uczyć, aplikacja zajmie się resztą, tzn. będzie nam oferowała "inteligentne" powtórki, dostosowujące się do stopnia, w jakim już je poznaliśmy. Dostępne są także gry językowe (2 w wersji darmowej), więc nauka powinna pójść jeszcze łatwiej.

Podsumowując: dobrze, że Henry i jego kompani po fachu doczekali się nowoczesnej oprawy. Warto zainteresować się aplikacją, jeżeli chcemy poprawić swój angielski, hiszpański czy włoski, a szukamy nowoczesnych metod nauki wykonanych przez Polaków.

Uwaga!
Aplikacja jest w wersji beta, więc może nie działać stabilnie itp. Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem http://www.multikurs.pl

Ograniczenia!
Po wybraniu języka trzeba pobrać jego aktualizację (ok. 100 kB); aktualizacja odbywać się może potem ręcznie na żądanie użytkownika. Dostęp do internetu jest wymagany, m.in. po to, aby móc słuchać nagrań native speakera. Rejestracja jest opcjonalna, ale pożądana, bo da dostęp do większych zasobów (wciąż jednak w ramach wersji darmowej). Wersja Premium da nam z kolei m.in. dostęp do całej bazy słownictwa, a także "stale aktualizowanej" bazy zdjęć i nagrań native speakera. 3-miesięczny dostęp do pełnej wersji kosztuje 34,93 zł, 6-miesięczny - 55,93 zł, a 12-miesięczny - 69,93 zł.

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
MultiSłówkaMultiSłówka dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 26 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
MultiSłówka