w
googluj
pl

Gdzie jest moja wtyczka OBD2? 2.05.0576


ico
Gdzie jest moja wtyczka OBD2? jest to bardzo prosta aplikacja mobilna przeznaczona dla urządzeń z systemem operacyjnym Android, dzięki której otrzymamy odpowiedź na postawione pytanie. Jeżeli więc nie wiemy, gdzie w naszym samochodzie znajduje się gniazdo diagnostyczne (ang. OBD - "On-Board Diagnostics"), to teraz się tego szybko dowiemy - co najistotniejsze: na podstawie zdjęć.

Teoretycznie złącze OBD musi się znajdować w kabinie pojazdu, ale zależnie od marki i modelu, może być ono trudne w odnalezieniu. Ekran startowy aplikacji daje nam więc możliwość wybrania marki samochodu, a następnie modelu:
• niczego się nie wpisuje - wszystkie dane wybieramy z predefiniowanych list. Jak podaje producent, w bazie danych jest już przeszło 500 pojazdów. Jeśli chodzi o najbardziej znane, to są w niej marki: Alfa Romeo, Audi, BMW, Chevrolet, Chrysler, Citroen, Dacia, Daewoo, Daihatsu, Dodge, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Kia, Lancia, Land Rover, Lexus, Mazda, Mercedes, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Porsche, Renault, Rover, Saab, Seat, Skoda, Smart, Subaru, Suzuki, Toyota, Volkswagen, Volvo,
• po tapnięciu w "OK" - musimy być wtedy online! - zobaczymy pełnoekranową reklamę, a po jej wyłączeniu ujrzymy 2-3 fotografie z precyzyjnie wskazanym gniazdem OBD, a także krótkie opisy postępowania w języku angielskim.

Jak widać, program jest prosty i łatwy w obsłudze. Może się jednak zdarzyć, że naszego modelu nie znajdziemy w bazie danych. Właściwie dość spora grupa użytkowników w Google Play wskazuje na brak ich pojazdu, przez co wartość aplikacji w ich oczach spada. Dzięki dostępności zdjęć innych samochodów możemy się jednak naprowadzić na dobry trop. Poza tym jest to aplikacja rozwojowa i społecznościowa: jeżeli wiemy, gdzie znajduje się złącze diagnostyczne w naszym pojeździe, którego jednak nie ma w aktualnej bazie danych, możemy wówczas wysłać zdjęcia gniazda (co zrobimy z poziomu programu - stosowna funkcja jest na ekranie głównym), dzięki czemu pomożemy innym.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Połączenie z internetem jest wymagane, aby móc obejrzeć zdjęcia gniazda OBD wybranego pojazdu.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski interfejsu ustawiany jest automatycznie, ale opisy gniazd OBD są w języku angielskim

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Gdzie jest moja wtyczka OBD2?Gdzie jest moja wtyczk... dla Android
2018-11-12

Ilość pobrań: 224 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Gdzie jest moja wtyczka OBD2?