w
googluj

Microsoft Translator 3.2.326i 1a9f3754


ico
Microsoft Translator to świetne narzędzie do tłumaczenia tekstu pisanego bądź wypowiedzianego, które do pewnego stopnia może stanowić alternatywę dla przewspaniałego Tłumacza Google. Do pewnego stopnia - ponieważ niektóre funkcje mają ograniczenia, a innych tu nie ma (i dlatego bohater tego opisu jest "tylko" świetny). Przykładowo, do tłumaczenia głosowego wymagane jest połączenie z internetem. Ponadto propozycja Microsoftu, przynajmniej w chwili pisania tego tekstu - a opisujemy wersję dla urządzeń z systemem Android - pozbawiona jest możliwości tłumaczenia na podstawie zrobionego właśnie zdjęcia. Te 2 wady mogą być dyskwalifikujące przy braniu programu pod uwagę w ramach zagranicznego wyjazdu, ale z drugiej strony oferuje ciekawy tryb tłumaczenia konwersacji (o którym szerzej nieco dalej). Tak czy inaczej, program robi bardzo dobre wrażenie, również estetyczne (ma przepiękny interfejs), i warto go przetestować albo przynajmniej pamiętać o jego istnieniu, bo jest szybko rozwijany. Przykładowo, program już współpracuje z urządzeniami Android Wear, pozwalając na uzyskanie tłumaczenia bezpośrednio w zegarku.

Najważniejsze pytanie brzmi - jakie języki są w ogóle wspierane? Wyliczymy prawie wszystkie z nich: angielski, arabski, bułgarski, chiński tradycyjny, chiński uproszczony, chorwacki, czeski, duński, estoński, fiński, francuski, grecki, haitański, hebrajski, hindi, hiszpański, holenderski, indonezyjski, japoński, kataloński, koreański, litewski, łotewski, malajski, maltański, niemiecki, norweski, perski, POLSKI, portugalski, rosyjski, rumuński, słowacki, słoweński, szwedzki, tajski, turecki, ukraiński, walijski, węgierski, wietnamski, włoski.

Z kolei języki, które można pobrać do późniejszego użycia w trybie offline, czyli bez połączenia z internetem, to: angielski, chiński uproszczony, francuski, hiszpański, niemiecki, POLSKI, portugalski, rosyjski, turecki, wietnamski, włoski. Rozmiar języka to zwykle ponad 200 MB. Pobranie możliwe jest za pośrednictwem wi-fi, ale także poprzez dane komórkowe. Podobna sytuacja (wi-fi lub dane komórkowe) ma miejsce w wypadku funkcji automatycznego aktualizowania języków już pobranych, przy czym określimy ją odgórnie w ustawieniach globalnych, a nie przy okazji pobierania danego języka.

Jeszcze kilka uwag związanych z funkcjonalnością aplikacji. 1) Umożliwia automatyczne wykrywanie wprowadzanego języka (tekst/głos). 2) Udostępnia tryb tłumaczenia rozmowy. Opcja ta wspierana jest tylko przez nieliczne języki: angielski, chiński tradycyjny, chiński uproszczony, francuski, hiszpański, niemiecki, portugalski, włoski. Korzystanie z niej polega na wskazaniu 2 języków, a następnie na naprzemiennym wypowiadaniu swoich kwestii. Zostaną one kolejno tłumaczone i wyświetlane w interfejsie, który przedzielono na połowę. 3) Program udostępnia historię wszystkich tłumaczeń: przeprowadzonej konwersacji, a także tłumaczeń pojedynczych zwrotów przeprowadzonych tak tekstem, jak i głosem. 4) Ulubione tłumaczenia dodamy do ulubionych i łatwo je przejrzymy, bo aplikacja przeznacza na nie oddzielną zakładkę.

Ograniczenia!
Spora część funkcjonalności uzależniona jest od nawiązania połączenia z internetem. Tryb online wymagany jest przez funkcje automatycznego rozpoznawania języka oraz tłumaczenia głosowego. Możliwe jest pobranie niektórych języków do użytku offline - w tym np. polskiego (jego rozmiar wynosi 209 MB).

Wymagania!
Android 4.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Microsoft TranslatorMicrosoft Translator dla Android
2019-06-29
przejdź Microsoft Translator dla Windows

Ilość pobrań: 161 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Microsoft Translator