w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 314
Wszystkich postów: 904096
Wszystkich tematów: 127316

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6267 dni
pl

DriveSafe 2.0.3


ico
DriveSafe to aplikacja pozwalająca błyskawicznie przekonać się, czy zażywając pewne lekarstwa, możemy bezpiecznie prowadzić samochód lub inny pojazd. Dostępna jest na urządzenia przenośne z systemem operacyjnym Android.

Jazda po spożyciu alkoholu czyni z nas potencjalnych zabójców. Jednakże również niektóre leki wykazują szkodliwy wpływ na nasze zdolności psychomotoryczne i ich zażycie może mieć złe konsekwencje - mogą np. wpłynąć na brak koncentracji czy spowodować senność. Z danych przedstawionych przez producenta DriveSafe wynika, że 15% kierowców lekceważy ten problem. Do pewnego stopnia, pomocne może być skorzystanie właśnie z jego aplikacji. Najważniejszą właściwością DriveSafe jest to, że udostępnia skaner kodów kreskowych z opakowań lekarstw, zaś poradę otrzymamy w przeciągu sekund. "Lek wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych!" albo "Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych" - czyli w zasadzie TAK/NIE - to jedyne komunikaty, jakie otrzymaliśmy w trakcie testowania. Zaletą programu jest dostępność alternatywnej metody sprawdzenia interakcji. Nie trzeba korzystać ze skanera, jeśli nie mamy pod ręką opakowania. Program wyposażono bowiem w klasyczną przeglądarkę bazy danych. Dany lek wyszukamy wpisując jego nazwę bądź podając ją głosowo, a po tapnięciu zobaczymy na ekranie jeden z przytoczonych przed chwilą komunikatów.

Oczywiście, jak zawsze w wypadku wszelkich "luźnych" porad, należy zachować ostrożność. Zresztą po pierwszym uruchomieniu aplikacji będziemy musieli zaakceptować warunki korzystania z niej. Najważniejsze jest to, aby nie traktować zawartych w niej informacji na równi z ewentualną poradą otrzymaną bezpośrednio od lekarza. (To samo dotyczy również informacji z samych ulotek: są to informacje ogólne, generalne, skierowane do "wszystkich", a nie porady przeznaczone konkretnie dla nas). Tak czy inaczej, nie zmienia to faktu, że DriveSafe to dobrze wykonany program od strony technicznej. Całość dobrze podsumował jeden z użytkowników w Google Play - i jako, że zgadzamy się z jego oceną w 100%, przytoczymy ją na zakończenie. Program "szybko i bez problemu pokazuje to, czego normalnie nie chciałoby się czytać na ulotce. Działa bez zarzutu, wygląda świetnie".

Uwaga!
Materiał zawarty w aplikacji ma charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny; nie stanowi porady lekarskiej

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (3 głosów)

Strefa Download programu
DriveSafeDriveSafe dla Android
2016-02-18

Ilość pobrań: 13 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
DriveSafe