w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 309
Wszystkich postów: 904096
Wszystkich tematów: 127316

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6267 dni

Midi Sheet Music 2.6.3


ico
Midi Sheet Music będzie absolutnie wspaniałą aplikacją dla każdego, kto uczy się grać na pianinie, keyboardzie lub innym instrumencie klawiszowym - a chce wykonywać klasyczne kompozycje Chopina czy Bacha - lub nawet dowolne inne. Naprawdę dowolne? Tak, o ile będą to utwory w formacie MIDI. Aplikacja służy bowiem do konwertowania plików MIDI do zapisu nutowego, ale jednocześnie jest to odtwarzacz tych plików, który podświetli nam nie tylko aktualnie graną nutę, ale również powiązany klawisz. ...Cóż, to nie są negocjacje: jeżeli jesteście fanami dźwięków pianina, musicie koniecznie przekonać się o możliwościach tego programu. A przekonacie się, jeżeli macie komputer z Windowsem albo urządzenie z Androidem. Opiszemy teraz wersję mobilną, czyli przeznaczoną dla ostatniego z wymienionych systemów.

Obsługa programu jest ekstremalnie intuicyjna. Na początku prosi się nas o wybór utworu. Co nie tylko fajne, ale nawet super-fajne, to to, że aplikacja nie każe nam szukać klasyków, gdyż sama ich dostarcza. Wraz z instalacją otrzymujemy bowiem "hitowe" kompozycje Bacha, Beethovena, Brahmsa, Chopina, Czajkowskiego, Mozarta, Schuberta. W sumie - nie ma ich tysięcy, lecz nieco ponad 50, ale to i tak dużo. Osobna zakładka daje dostęp do utworów ostatnio odtwarzanych, natomiast jeszcze inna - umożliwia przegląd pamięci w poszukiwaniu plików MIDI, które już pobraliśmy. (Jest wiele stron internetowych oferujących darmowe MIDI, wystarczy wpisać w Google np. "free midi". Jeżeli dobrze poszukamy, znajdziemy wszystko). Interfejs odtwarzania składa się z 4 części: w pasku statusu mamy widoczną nazwę utworu, poniżej przyciski sterujące odtwarzaniem (w tym suwak regulujący szybkość odtwarzania; zakres: 0-150%), poniżej klawisze pianina, a na samym dole (i jednocześnie połowę ekranu zajmuje) zapis nutowy. Program wyposażono w dość sporo ustawień. Przykład: sposób prezentacji nut - można określić własne kolory dla każdej z nich. Można nawet wyeksportować cały zapis nutowy do plików PNG!

Jeśli chodzi o wady, to - nie ma co ukrywać - może razić toporność programu. Od momentu tapnięcia w odtwarzanie do usłyszenia pierwszej nuty może minąć więcej, niż sekunda. Biorąc jednak pod uwagę to, co może nam dać: że może przyspieszyć i uprzyjemnić naukę gry, że może ułatwić granie Chopina nawet bez znajomości zapisu nutowego itd. - jest to program i tak przewspaniały. "Fantastyczny. Miałem właśnie nadzieję (marzenie), że taki program znajdę. I jest!!!" - skomentował go jeden z użytkowników w Google Play. Odniesień do spełnionych marzeń znaleźliśmy więcej, co tylko pokazuje, że niekiedy aplikacje mobilne mogą być bardziej, niż pomocne. "O takim programie marzyłem!" - powiedział inny, który zaraz wspomniał o użyteczności wersji mobilnej: "Używałem go na kompie, ale na telefonie jest bardziej praktyczny". Tak jest: położyć smartfona na keyboardzie, ustawić suwak odtwarzania na dogodny procent i raz odsłuchać fragment, raz go zagrać, raz odsłuchać, raz zagrać. Wszystko ładnie widać na ekranie - a palce rwą się do gry. Nasze palce też - dlatego kończymy już ten opis i idziemy grać!

Uwaga!
Dostępna jest wersja tego programu dla systemu Windows

Wymagania!
Android 2.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (3 głosów)

Strefa Download programu
Midi Sheet MusicMidi Sheet Music dla Android
2018-06-23
przejdź Midi Sheet Music dla Windows

Ilość pobrań: 60 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (1)
Midi Sheet Music
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.17 14:06
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Idealne dla tych, którzy potrzebują funkcji zbliżonej do Synthesii, ale znają notację muzyczną i wolą ją jako bardziej precyzyjną od kolorowych pasków.
Midi Sheet Music