w
googluj
pl

BabySafe 2.0.3


ico
BabySafe jest to aplikacja mobilna pozwalająca szybko i łatwo sprawdzić czy dany lek może zaszkodzić kobiecie w ciąży i jej dziecku bądź karmiącej piersią. Program wydany został na urządzenia z systemem Android i zawiera bazę ponad 4,5 tys. produktów leczniczych. Umożliwia jej przeszukanie przede wszystkim poprzez zeskanowanie kodu kreskowego z opakowania leku. Alternatywna metoda polega natomiast na ręcznym wprowadzeniu nazwy - wyszukiwarka daje rezultaty w czasie rzeczywistym, tzn. już w trakcie wpisywania lista jest filtrowana; potem wystarczy tapnięcie, aby poznać 1-zdaniowy "status" bezpieczeństwa produktu.

W stanie błogosławionym oraz podczas karmienia piersią przyjmowanie leków wiąże się przeważnie z konsultacją z lekarzem. Producent podkreśla możliwe niebezpieczeństwo korzystania z leków (czy ogólnie: produktów leczniczych) na własną ręką i w związku z tym wymaga od użytkownika zaakceptowania warunków korzystania z aplikacji od razu po jej pierwszym uruchomieniu. (Materiał zawarty w programie nie jest bowiem poradą lekarską; ma charakter informacyjny). Z próby badawczej właściwości produktów zebranych w udostępnianej bazie danych i przeprowadzonej przez producenta wynika, że tylko 10% jest całkowicie bezpieczna. Są jednak różne stopnie niebezpieczeństwa. Przykładowe, jakie znajdziemy w aplikacji: "Stosowanie niedopuszczone, przeciwwskazane", "Stosowanie dopuszczone w warunkach zdecydowanej konieczności, gdy korzyści przewyższają ryzyko", "Należy zachować ostrożność", "Stosowanie nie zalecane". Powtórzmy: tego typu ocenę produktu uzyskamy od razu po zeskanowaniu jego kodu kreskowego bądź po jednym tapnięciu z perspektywy listy. Słowem: to nie mogło być prostsze.

Jako, że ten sam producent wydał też inne aplikacje, które są bardzo podobne do BabySafe - zakończmy ten opis wspomnieniem o nich, bo całkiem możliwe, że zechcecie od razu pobrać/zainstalować wszystkie. Ich nazwy to DrinkSafe oraz DriveSafe. Pierwszy daje ostrzeżenia o możliwych interakcjach leków z alkoholem, a drugi - o możliwych interakcjach leków z jazdą pojazdami. Wszystkie trzy mają niemal identyczną szatę graficzną (jak na skaner/wyszukiwarkę - wręcz imponującą!) i są równie łatwe w obsłudze.

Uwaga!
Material zawarty w aplikacji ma charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny; nie stanowi porady lekarskiej

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (4 głosów)

Strefa Download programu
BabySafeBabySafe dla Android
2016-02-18

Ilość pobrań: 86 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
BabySafe