w
googluj
pl

DrinkSafe 2.0.3


ico
DrinkSafe jest to aplikacja mobilna umożliwiająca szybkie sprawdzenie, czy możemy napić się alkoholu, biorąc pewne leki. Program wydano na urządzenia z systemem operacyjnym Android. Jest on nie tylko bardzo łatwy w obsłudze, ale i zadziwiająco przyjemny dla oka - mimo, że to w gruncie rzeczy "tylko" wyszukiwarka/przeglądarka interakcji alkohol-lekarstwo. Jak działa?

Ekran startowy daje nam możliwość zeskanowania kodu kreskowego z opakowania lekarstwa. To wygodna i komfortowa funkcja. Chwila (chodzi jedynie o to, aby aparat złapał odpowiednią ostrość) - i otrzymujemy status leku. Komunikaty są zwięzłe i jednoznaczne. Przy testowaniu na "chybił/trafił", zauważyliśmy tylko 2: "Nie pij alkoholu!" albo "Możesz napić się alkoholu". W wypadku otrzymania komunikatu ostrzegawczego, możliwe stanie się wyświetlenie większej dawki informacji - wpływu alkoholu na działanie leku oraz wpływu na konkretne narządy czy układy narządów. Producent nie podaje informacji o wielkości bazy danych, tzn. liczby lekarstw ujętych w dostarczonym zestawieniu. Może się zdarzyć, że skanowanego leku nie będzie w bazie. W takim wypadku otrzymamy komunikat, że informacja o jego braku została wysłana do producenta (z nadzieją, że baza zostanie powiększona w przyszłości).

Jest też druga metoda korzystania z aplikacji. Polega ona na ręcznym wyszukaniu danego lekarstwa - albo poprzez wpisanie jego nazwy w polu wyszukiwarki, albo poprzez wprowadzenie głosowe. Można też po prostu przejrzeć całą listę. Chociaż jest ona bardzo długa, to leki ułożono alfabetycznie. Jednocześnie dostępne są skróty do kolejnych liter alfabetu, zatem łatwo przedostać się do lekarstw, których nazwy rozpoczynają się, przykładowo, od litery "r". Po tapnięciu w wybrany lek, natychmiast otrzymamy jego status.

Po pierwszym uruchomieniu aplikacji trzeba zaakceptować Warunki Użytkowania. Producent podkreśla, że zawartość programu ma charakter edukacyjny i informacyjny i że informacje te "nie mają na celu dostarczenia porady medycznej", a także "nie zastępują przepisów prawa, zapoznania się z ulotką leku i nie mogą być podstawą do jakichkolwiek roszczeń". Krótką mówiąc, używamy programu na własną odpowiedzialność.

Uwaga!
Material zawarty w aplikacji ma charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny; nie stanowi porady lekarskiej

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (5 głosów)

Strefa Download programu
DrinkSafeDrinkSafe dla Android
2016-02-18

Ilość pobrań: 31 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
DrinkSafe