w
googluj
pl

Koszt Terapii 1.0.1


ico
Koszt Terapii to aplikacja mobilna umożliwiająca szybkie odnalezienie zamiennika danego leku bądź produktu leczniczego innego typu. (W dalszej części wszystko będziemy nazywać skrótowo lekami). Dostępna jest na urządzenia z systemem operacyjnym Android. W jej bazie danych znajduje się przeszło 17 tys. leków zarejestrowanych w Polsce. Każdy z nich zawiera informacje o substancji czynnej, dawce, postaci, wskazaniach, dawkowaniu, a także odpłatności.

Wyszukiwanie odbywać się może albo poprzez wpisanie nazwy leku, albo poprzez zeskanowanie jego kodu kreskowego. Tryb wyszukiwania ręcznego jest ustawiony domyślnie i przedstawia listę wszystkich leków ułożonych alfabetycznie. Raczej nie ma sensu jej przeglądanie - zanim byśmy przewinęli listę do końca, minęłaby minuta. Jedyne rozsądne wyjście to, rzecz jasna, wpisanie nazwy w polu wyszukiwarki. Wyszukiwarka nie jest dynamiczna, tzn. że wyniki otrzymamy dopiero po zatwierdzeniu frazy, a nie w trakcie wpisywania kolejnych znaków; ale nie szkodzi. Po tapnięciu w dany lek, otrzymamy listę zamienników. Początkowo informacje o lekach mogą się wydawać enigmatyczne. W opisach zawarte są bowiem pewne symbole literowe ("Rx", "SD" itp.) oraz liczbowe (np. 100%). Dobra wiadomość jest jednak taka, że osobny ekran programu przeznaczono na prezentację objaśnień. (Dowiemy się więc, że "Rx" to po prostu "lek wydawany na receptę", "SD" to suplement diety, z kolei "100%" oznacza, że podana cena jest ceną hurtową brutto).

Ogólnie rzecz biorąc jest to bardzo prosty program. Mógłby być nieco lepszy pod względem wizualnym, ale z drugiej strony to "tylko" wyszukiwarka zamienników leków. Zaletą są 2 metody wyszukiwania; oba wygodne. Zaletą jest też możliwość zaktualizowania bazy leków, zatem nie ma znaczenia, kiedy aplikację zainstalujemy - zresztą po jej pierwszym uruchomieniu i gdy będziemy online, sama sprawdzi dostępność nowszej bazy. W aplikacji odnajdziemy też informację o tym, jaką obecnie wersję bazy danych posiadamy, tzn. z kiedy wydaną listą refundacyjną jest ona zgodna.

Ograniczenia!
Tryb online jest potrzebny do ewentualnego zaktualizowania bazy danych

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Koszt TerapiiKoszt Terapii dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 1 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Koszt Terapii