w
googluj

Perfect Guitar 20170918


ico
Perfect Guitar to aplikacja wydana na urządzenia przenośne z systemem operacyjnym Android, która w zamierzeniu producenta ma nas uczyć grać na gitarze. Oczywiście, nigdy wirtualny instrument nie da nam tego specyficznego, wyjątkowego uczucia płynącego z obcowania z prawdziwym instrumentem. To dwa różne świata. Z drugiej jednak strony, autorzy tej aplikacji zrobili chyba wszystko, co było możliwe, aby ich wirtualna gitara była wizualnie przedstawiona i przede wszystkim brzmiała tak, aby nadawała się do przyjemnej, a może nawet ekscytującej zabawy/nauki podczas np. podróży pociągiem czy w innych okolicznościach, gdy zabranie ze sobą prawdziwej gitary byłoby co najmniej kłopotliwe z logistycznego punktu widzenia. Mówiąc inaczej, gitara jest po prostu duża, a smartfon czy tablet - mały.

Jeśli już podjęliśmy wątek wielkości urządzenia mobilnego, to trzeba podkreślić, że Perfect Guitar zaprojektowano z myślą o tabletach. Duży ekran dotykowy daje zdecydowanie większy komfort w trakcie gry. Perfect Guitar oferuje zaś grę polegającą na dotykaniu odpowiednich strun w odpowiednim czasie (choć to niejedyny tryb). Po pierwszym uruchomieniu programu poznajemy nawet technikę prawidłowego trzymania takiej "gitary" - lewa dłoń trzyma urządzenie w trybie poziomym, palcami prawej dotykamy ekran w wyznaczonych punktach.

Aplikacja jest bardzo rozbudowana i wymaga sporej ilości czasu na poznanie jej interfejsu, opcji, funkcji. Perfect Guitar oferuje różne dźwięki - zarówno gitary klasycznej, akustycznej, jak i elektrycznej. Zawiera listę akordów, a także wiele różnych melodii, których można się nauczyć we wspomnianym, a podstawowym trybie nauki gry. Dostępny jest nie tylko repertuar klasyczny (Chopin, Bach itd.), ale również popularny (np. Sinatra). Wielką zaletą jest jakość dźwięku - jest czysty i sprawia przyjemność. Aplikacja jest w sporej części bezpłatna, ale za dodatkowe wyglądy (skórki) wirtualnej gitary trzeba zapłacić.

Program jest bogaty i... tak bogaty, że aż skomplikowany. To nas może zniechęcić. Prócz tego - powrócimy jednak do myśli przewodniej: "Telefon to nie gitara. Niby gra fajnie, ale z gitarą ma to mało wspólnego". Tak skomentował aplikację jeden z jej użytkowników w Google Play. Zgadzamy się. Producenci dołożyli wszelkich starań i ich pracę należy ocenić wysoko, ale jeśli nie mamy prawdziwego instrumentu, w tym wypadku: gitary, a testujemy tego typu aplikacje, bo chcielibyśmy pewnego dnia po prostu zagrać tych parę nut na prawdziwej - to oszczędzajmy pieniądze i kupmy ja w końcu.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Dodatkowe skórki gitary kosztują 3,27 zł za sztukę.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Perfect GuitarPerfect Guitar dla Android
2018-06-22

Ilość pobrań: 22 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Perfect Guitar