w
googluj

Learn Arabic 3.3


ico
Learn Arabic jest prostą w użyciu aplikacją mobilną służącą do nauki fundamentów języka arabskiego. Zawiera anglo-arabskie tłumaczenia podstawowych słów i zwrotów wraz z ich arabską wymową. Dostępna jest na urządzenia przenośne z systemem operacyjnym Android.

Po uruchomieniu programu użytkownik wybiera najpierw interesująca go kategorię. Do wyboru są m.in. następujące: alfabet, liczby (1-20 i inne), słownictwo (które z kolei podzielono na: dni, czas, pogodę, kolory, jedzenie, zwierzęta, dom, zdrowie), często używane zdania i zwroty (np. "Która godzina?", "Naprawdę to lubię!"), przedimki określone (czyli "ten", "trochę", "kilka"), przyimki (m.in. "przez", "naprzeciw", "między"), zaimki osobowe ("ja", "ty", "ona" itd.). Ostatnia kategoria zawiera natomiast konwersacje. Podzielono je m.in. na powitania/pożegnania, przedstawianie się i tzw. small talk (krótka, niezobowiązująca pogawędka), prośby o pomoc lub wskazanie kierunku i niektóre zdania przydatne w restauracji.

Każda kategoria bądź podkategoria jest tabelarycznie ujętą listą słów. Po lewej stronie dysponujemy np. słówkiem angielskim, a po prawej znajduje się jego arabska pisownia. Jednakże zaraz pod wersją angielską znajduje się też arabska transkrypcja. Przykładowo, angielskie słowo "jeden", czyli "one", opisano jako "waahed". Jak jednak wspomnieliśmy we wstępie, aplikacja również umożliwia odsłuchanie wymowy. W tym zaś celu dany wiersz tabeli należy po prostu dotknąć. Ponadto dostępna jest funkcja wymowy kolejno wszystkich słów w danej kategorii. Lista będzie w tym wypadku automatycznie przewijana; na górze znajduje się bowiem zawsze to, co jest odtwarzane aktualnie.

W ustawieniach możemy zmienić rozmiar czcionki oraz jej kolor, a także kolor tła, spośród zdefiniowanych przez producenta. I to już właściwie cała aplikacja - o niezwykle prostej konstrukcji, ale dzięki temu dająca łatwy sposób nauki fundamentów arabskiego. (Przeszkadzają tylko pełnoekranowe reklamy; są natrętne, za co trzeba obniżyć ocenę).

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Usunięcie reklam kosztuje 9 zł

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Learn ArabicLearn Arabic dla Android
2018-01-25

Ilość pobrań: 4 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
Learn Arabic
avatararrow
agatajas | 2016.01.24 20:01
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Dobry program polecam jak najbardziej ja z niego korzystam
Learn Arabic