w
googluj

Star Tracker 1.5.20


ico
Star Tracker to z całą pewnością jedna z najbardziej efektownych aplikacji, jakie można zainstalować w systemie operacyjnym Android. Nie wymaga nawet wybrania jakiejś opcji z menu - wystarczy po prostu uruchomić ten program, by od razu móc oglądać mapę nieba w czasie rzeczywistym i w odniesieniu do aktualnej lokalizacji użytkownika. Nie ma znaczenia, czy jest noc, czy dzień. Wystarczy tylko uruchomić Star Trackera, aby poznać rozlokowanie planet naszego Układu Słonecznego, a także gwiazdozbiorów oraz przeszło tysięcy gwiazd. Jeśli więc choć trochę interesuje nas to, co znajduje się poza ziemską atmosferą - Star Tracker to istna rewelacja, którą gorąco polecamy!

Co składa się na gigantyczną efektowność tej aplikacji? Użytkownik, jak wyraźnie zaznaczyliśmy, nie musi niczego wybierać. Program działa od razu. I działa na tej zasadzie, że pokazuje na ekranie urządzenia stan nieba względem wybranego regionu tego nieba. Wykorzystuje w tym celu wbudowane w urządzenie mechanizmy: żyroskop, akcelerometr, kompas. W rezultacie tego wszystkiego, Star Tracker zamienia nasz smartfon/tablet w swego rodzaju teleskop. Albo jeszcze inaczej: Star Tracker daje nam kieszonkowe planetarium. I co istotne, działa przy tym bardzo szybko, dokładnie (skierujmy urządzenie w stronę Słońca, by się o tym błyskawicznie przekonać), a wizualnie jest przepiękny. Początkowo wręcz nie można oderwać wzroku od ekranu!

Program działa offline i niczego dodatkowego nie musimy pobierać. Czy oferuje nam coś więcej niż super-efektowne planetarium live? Tak. Jeżeli chcielibyśmy się przyjrzeć danemu fragmentowi nieba nieco dłużej, nie chcąc jednocześnie kurczowo trzymać urządzenia w jednym i tym samym kierunku, wówczas należy przytrzymać wybrany obiekt, a program przejdzie w tryb statyczny. Do trybu dynamicznego (domyślnego) powrócimy dotykając ikony w lewym dolnym rogu ekranu. Widok nieba można też powiększać/pomniejszać tradycyjnymi gestami. Jeśli natomiast chodzi o lokalizację, to domyślnie widok nieba ustalany jest względem naszej obecnej, lecz można wybrać dowolne inne miejsce po przejściu do mapy świata (funkcja "Location" w lewym górnym rogu).

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Wersja Pro oferuje usunięcie reklam oraz odblokowanie wielu dodatkowych funkcji; kosztuje 8,99 zł.

Wymagania!
Android 3.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Star TrackerStar Tracker dla Android
2017-04-02

Ilość pobrań: 131 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Star Tracker