w
googluj

Innovative Language 101 1.17.4


ico
Innovative Language 101 to aplikacja do nauki języków, która jest dostępna na urządzenia mobilne m.in. z system Android. Jej producentem jest internetowa firma edukacyjna Innovative Language, która oferuje aż 28 portali językowych; od angielskiego i niemieckiego, przez japoński, koreański, chiński, nawet po polski. Witryna poświęcona np. językowi japońskiemu dostępna jest pod adresem JapanesePod101.com, a adresy innych zbudowane są na podobnej zasadzie (przymiotnik angielski + Pod101.com albo Class101.com; np. SpanishPod101.com czy KoreanClass101.com). Ich wspólnym mianownikiem jest to, że oferują - po zwykłej, darmowej rejestracji - dostęp do profesjonalnie zrealizowanych, a przy tym zabawnych, lekcji z native speakerami w rolach głównych. ("Native speaker" to osoba, która od urodzenia mówi w danym języku). Lekcje dostępne są zarówno w wersji wideo, jak i audio, a w dodatku można je wszystko pobrać! Co prawda, oferowane są konta płatne, ale zakres materiałów dostępnych zupełnie bezpłatnie jest i tak wręcz oszałamiający, co warto sprawdzić na własnej skórze.

Aplikacja mobilna tych serwisów ograniczona jest do jednej, głównej - właśnie do Innovative Language 101, choć producent oferuje również mnóstwo innych aplikacji językowych. Skupmy się już jednak na tej jednej. Po pierwszym uruchomieniu programu mamy możliwość wyboru języka, którego chcemy się uczyć. Następnie zostanie nam wskazany adres jej aplikacji WWW i będziemy mogli się zarejestrować lub zalogować. Tworzenie nowego konta wymaga kolejno: podania poziomu swoich umiejętności w wybranym języku, adresu e-mail, utworzenia i potwierdzenia hasła. Potem oferuje się nam opcję otrzymywania darmowego newslettera ze słowem dnia; nie musimy się zgadzać. Na koniec zostaniemy poinformowani o tym, że przez następnych 7 dni będziemy dysponować pełnym dostępem do wszystkich lekcji za darmo; pierwsze 3 lekcje z każdego poziomu nauki są dostępne za darmo zawsze.

Program dla Androida jest świetnie wykonany. Ekran startowy daje błyskawiczny dostęp do przeglądarki wszystkich lekcji, lekcji najnowszych, biblioteki lekcji pobranych i menedżera pobierania. Wybrany wcześniej język można zmienić. Oczywiście, musimy pamiętać, że program jest (choć nie do końca) klientem aplikacji WWW, co oznacza, że musimy być online, by korzystać z jej materiałów. Tego się jednak można było spodziewać, więc udostępniany nam menedżer pobierania lekcji jest strzałem w dziesiątkę. W kwestii samych lekcji - nic nie można im zarzucić; są profesjonalne w każdym calu. Bezpośrednio w interfejsie możemy przesłuchiwać całe lekcje czy wybrane słówka, czytać transkrypcje - i to na różne sposoby. Ważna uwaga: aplikacja mobilna nie udostępnia filmów, a tylko nagrania audio, co jednak nie wpływa ujemnie na jej ogólną ocenę. (Ciekawostka dla chcących skopiować pliki: pobrane materiały odnajdziemy w katalogu aplikacji znajdującym się w katalogu Android/data).

Firma Innovative Language Learning, stojąca za tą aplikacją, to prawdziwy językowy gigant. Naprawdę warto zapoznać się z jej ofertą tak internetową, jak i mobilną. Zadziwiająco dużo rzeczy oferuje za darmo, więc już tylko od nas zależy, czy będziemy się uczyć w przyjemny sposób, czy oglądać te śmieszne filmiki vloggerów z YouTube'a. (...Musimy to powiedzieć: Hiroku z JapanesePod101.com - rządzisz!)

Uwaga!
Dostępnych aplikacji internetowych jest tyle, co oferowanych języków. Adres serwisu WWW związanego z językiem preferowanym przez nas można sprawdzić na oficjalnej stronie aplikacji w Google Play.

Ograniczenia!
Tryb online jest wymagany do przeglądania i pobierania lekcji. Rejestracja poprzez adres e-mail jest wymagana. Przez pierwsze 7 dni możemy korzystać z wszystkich oferowanych lekcji; potem tylko z 3 pierwszych lekcji z każdego poziomu nauki. Dostępne są 3 warianty wersji Premium, oferującej wiele dodatkowych funkcji.

Wymagania!
Android 2.3.3 i nowsze

Licencja: Trial (testowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Innovative Language 101Innovative Language 101 dla Android
2018-09-12

Ilość pobrań: 9 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Innovative Language 101