w
googluj

Kana 3.1.0.207


ico
Kana jest to aplikacja mobilna, dostępna np. na urządzenia z systemem operacyjnym Android, która umożliwia naukę języka japońskiego. Tytułowa kana to nazwa japońskich pism sylabicznych: hiragany oraz katakany. Każdemu znakowi hiragany odpowiada znak katakany. Nie będziemy się tu jednak wdawać w ich szczegółowe opisy, ale zajmiemy się funkcjami proponowanymi w aplikacji. Zanim jednak do tego przejdziemy, zauważymy, że nawet bez instalowania jej w naszym systemie, już teraz, zapoznać się można z pełnym zakresem jej możliwości, ponieważ dostępna jest jej wersja WWW.

Aplikacja mobilna pozwala nauczyć się czytać i pisać przy użyciu hiragany i katakany, a jej interfejs podzielony jest zasadniczo na 3 części:
• Kana - w zakładce tej mamy zbiór lekcji oraz quizów; lekcje są krótkie, proste, przejrzyste i trafiają w samo sedno,
• Charts - ta zakładka z kolei umożliwia zapoznanie się z całym dostępnym materiałem, tzn. można wybrać literę i poznać jej cechy,
• About - mamy tu również ustawienia; nie są one bogate, ale nie oznacza to wady; można zresetować swoje wyniki w quizach oraz wyłączyć dźwięki aplikacji.

Program stanowić może dla nas rodzaj interaktywnego podręcznika, gdyż pozwala sprawdzić stan wiedzy przy rozwiązywaniu kolejnych quizów, zaś wisienką na torcie jest to, że możemy posłuchać wymowy znaków. Jest więc doskonałym narzędziem edukacyjnym, o czym zresztą świadczy jego entuzjastyczne przyjęcie w Google Play. Jeśli jesteśmy zainteresowani uczeniem się z nią, to musimy "tylko" znać język angielski - gdyż jest to język interfejsu, a zwłaszcza lekcji, jak i przykładów porównujących wymowę danych znaków.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem http://www.tengugo.com/japanese/kana_app/kana

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Usunięcie reklam kosztuje od 3,16 do 9,49 zł (każda wysokość opłaty likwiduje reklamy).

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
KanaKana dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 11 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Kana