w
googluj

Coursera 2.3.2.1


ico
Coursera jest platformą edukacyjną, znajdującą się w witrynie Coursera.org i dającą dostęp do zupełnie darmowych kursów online przygotowanych przez różne uniwersytety i organizacje. Misją Coursery jest "zapewnienie powszechnego dostępu do najlepszej edukacji na świecie". Aplikacja WWW umożliwia wybór spośród setek różnorodnych kursów z nauk społecznych, medycyny, matematyki, designu, zarządzania, biologii, fizyki i wielu innych; nie tylko w języku angielskim, choć akurat zdecydowana większość materiałów dostępna jest właśnie w tym języku. Do tego można np. sprawdzić swoją wiedzę biorąc udział w interaktywnych quizach. Jedynym warunkiem korzystania z niej jest rejestracja, ale wszystko jest potem darmowe. Niemniej sama idea zbudowana jest na zasadzie wirtualnych klas, wobec czego dostęp do większej części materiałów wymaga zarejestrowania się w danej klasie przez wybranie terminu rozpoczęcia kursu; część kursów dostępna jest jednak na żądanie, czyli natychmiast. Producenci Coursery oferują nam również dedykowaną aplikację mobilną na urządzenia z systemem Android, więc studiować można już niemal przy każdej okazji. Jest to tym przyjemniejsze, że wykłady są podzielone, a niektóre kawałki nawet bardzo krótkie (parominutowe). Jak przebiega działanie wersji mobilnej?

Po pierwszym uruchomieniu musimy się zarejestrować. W tym celu należy podać imię i nazwisko, adres e-mail oraz określić hasło. Po przejściu do właściwego interfejsu możemy się poczuć trochę dziwnie, gdyż - jeśli jesteśmy nowymi użytkownikami - niczego jeszcze nie zobaczymy. Mówiąc inaczej, ekran startowy zawiera kursy, do których się już zapisaliśmy. W celu odnalezienia interesującego nas kursu można wykorzystać wyszukiwarkę bądź przeglądarkę. Program zbudowano w oparciu o szufladę nawigacyjną, więc te podstawowe funkcje znajdziemy "wyciągając" menu z lewej krawędzi ekranu. Niestety, działanie wyszukiwarki trochę rozczarowuje, ponieważ na dane zapytanie otrzymujemy tzw. rezultaty bezwzględne, czyli nie uwzględniające nawet jednego parametru. Inaczej mówiąc, otrzymać możemy wyniki zawierające kursy w języku chińskim (chiński to drugi najpopularniejszy język w Courserze). O wiele lepiej przedstawia się sytuacja w przeglądarce, bo można wybrać kategorię główną, a potem należące do niej kursy; na samej górze tej zakładki mamy łącze do kursów na żądanie. Jeśli chodzi o odtwarzanie filmów, to nic nie budzi naszych zastrzeżeń; można nawet włączyć napisy (prawie każdy kurs oferuje m.in. angielskie). Kolejnym "niestety" jest jednak to, że część materiałów, np. quizy, dostępne są tylko przez interfejs aplikacji WWW.

Mimo kilku wad, aplikacja mobilna Coursery jest i tak świetna. Wynika to z tego, że kursy są wysokiej jakości i są darmowe. W tym wypadku treść po prostu króluje i sprawia, że warto poznać program. Samo wykonanie nie jest złe, ale po prostu nie dorównuje możliwościom aplikacji WWW. Do samego oglądania filmów - jest świetna, i tak ją ostatecznie oceniamy.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest w witrynie https://www.coursera.org/

Ograniczenia!
Rejestracja jest wymagana. Wymagane jest też połączenie z internetem.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
CourseraCoursera dla Android
2016-10-27

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Coursera