w
googluj
pl

Dokumenty Google


ico
Rozwój wszelkiego rodzaju rozwiązań dostępnych „w chmurze” to dla koncernu Google ostatnio jeden z głównych punktów, na których koncentruje się gigant z Mountain View. Po Google Drive jedną z najbardziej przydatnych i niesamowicie funkcjonalną usługą są Dokumenty Google, pozwalające zapisać swoje notatki w sieci bez obaw, że wskutek np. awarii sprzętu cały nasz wysiłek zostanie zmarnowany. Również i posiadacze urządzeń mobilnych z systemem Android mogą korzystać z tego rozwiązania za pomocą specjalnej aplikacji.

Program pozwala na tworzenie, edycję oraz udostępnianie dokumentów tekstowych stworzonych w specjalnym, prostym do obsługi edytorze, dającym dostęp do podstawowych funkcji służących obróbce wizualnej i technicznej. Za jego pomocą, w stylu rozwiązań proponowanych przez popularnego Worda czy pakiet Open Office, możemy dokonywać korekty kroju czcionki, pogrubiać, pochylać lub podkreślać litery, ustanawiać nowe akapity, regulować interlinię czy wstawiać obrazki. Dokumenty Google oferują także takie udogodnienia jak sprawdzanie pisowni czy też numerowane listy, jak widać więc, możliwości edycji stworzonych przez siebie dokumentów nie są małe. Co ważne, wszystkie wprowadzone do tekstu zmiany zapisywane są w locie, mamy więc pewność, ze w razie nieprzewidzianych problemów cały progres naszej pracy zostanie zachowany.

Wybrane pliki możemy dowolnie udostępniać osobom, które posiadają konto w jakiejkolwiek usłudze Google – dodatkową zaletą jest fakt, iż współużytkownicy dokumentu w razie potrzeby zyskują także dostęp do jego edycji, a wszystkie zmiany możemy sprawdzić dzięki tekstowej historii. Aplikacja obsługuje także wprowadzanie komentarzy do wskazanych fragmentów tekstu. Dodatkowym atutem jest fakt, iż po otwarciu danego tekstu nie musimy cały czas posiadać połączenia internetowego, by pracować nad jego zawartością – pamiętajmy jednak, że wówczas funkcja zapisu w chmurze nie jest dostępna. Aplikacja została udostępniona w języku polskim.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Spolszczenie!
Program od razu uruchamia się w polskiej wersji językowej.

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (4 głosów)

Strefa Download programu
Dokumenty GoogleDokumenty Google dla Android
2019-07-01
przejdź Dokumenty Google dla Windows

Ilość pobrań: 34 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
Dokumenty Google
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.14 15:25
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Podobnie jak w przypadku Arkuszy, doskonała funkcja autozapisu. Niestety dosyć ubogi domyślny zestaw czcionek, ale można rozszerzyć wtyczkami. Kopiuj/Wklej klawiszowo.
Dokumenty Google