w
googluj
pl

CamScanner


ico
CamScanner to perfekcyjna aplikacja-skaner dokumentów dostępna na urządzenia przenośne z systemem operacyjnym Android (są również wydania dla iOS i Windows Phone). Załóżmy, że masz jakiś papierowy tekst, który chciałbyś mieć w swoim smartfonie czy tablecie. Co robisz, by mieć wersję elektroniczną? Teoretycznie, jeśli masz dobrą kamerę, wystarczy zrobić zdjęcie byle jaką aplikacją. Jednak jeśli chcesz mieć wersję, która wygląda jak po zeskanowaniu, jest czysta, czytelna i ostra, to wystarczy 1) zainstalować CamScanner, 2) zrobić przy jego pomocy zdjęcie i je 3) zedytować (obrobić kontury i wyostrzyć tekst). W rezultacie dosłownie po chwili masz naprawdę świetnie przygotowany do czytania plik PDF. I wcale nie musisz go mieć tylko w urządzeniu przenośnym, w którym zrobiłeś ten elektroniczny dokument, bo dzięki usłudze chmury możesz mieć dostęp z dowolnego urządzenia.

Aby korzystać z aplikacji można się zarejestrować, ale nie jest to w ogóle konieczne. To spory plus programu i dobre podejście do użytkownika. Nie jesteśmy niczym związani, a jeśli funkcje programu przypadną nam do gustu, wówczas utworzymy konto z czystą przyjemnością. Podkreślmy: w takiej wersji aplikacji, z anonimowym kontem, bez kłopotów można digitalizować swoje zasoby.

Utworzyć wersję cyfrową można od razu po tapnięciu w ikonę kamery, która znajduje się na dole ekranu głównego. Aplikacja posiada własny interfejs w trybie tworzenia zdjęcia. W warunkach dobrego oświetlenia wystarczy po prostu zrobić zdjęcie, ale w razie problemów aktywować można lampę błyskową; uważać jedynie trzeba, aby zdjęcie nie posiadało odblasku, gdyż uniemożliwi to późniejszy odczyt treści dokumentu (CamScanner nie jest aż tak doskonały). W zasadzie, jeżeli tylko ostrość zdjęcia jest dobra, to na pewno efekt końcowy całego procesu transformacji nas zadowoli... Po zrobieniu zdjęcia decydujemy jeszcze, czy je zatwierdzamy i przechodzimy do edytowania, czy je powtarzamy, czy wychodzimy do interfejsu i anulujemy tworzenie dokumentu.

Jeżeli zdjęcie było wstępnie dobre, w pierwszym kroku je obcinamy. Obraz może mieć kształt trapezu, ale po jego przycięciu będzie to prostokąt - to jedna z najlepszych cech CamScannera, tzn. zdjęcie wykonywać można pod kątem, a potem i tak można je przekształcić w ten sposób, że tekst będzie w kolejnych wierszach równy. Po przycięciu, w drugim kroku zajmujemy się ostrością. Domyślnie jest nam już proponowana pewna ostrość i jeśli nam tylko odpowiada to zatwierdzamy i plik gotowy. Można jednak pobawić się funkcjami: zmiany na obraz czarno-biały, niską poprawą jakości, wysoką poprawą jakości itp. Jeżeli funkcje automatyczne nas nie zadowoliły, to do dyspozycji mamy też suwaki kontrastu czy jasności. Po zapisaniu pliku istnieje możliwość natychmiastowego obejrzenia go jako PDF-u w zewnętrznej przeglądarce.

Nie ma lepszej na świecie aplikacji do digitalizacji. CamScanner to aplikacja niezbędna, jeżeli chcesz zeskanować dowolny dokument. Masz gwarancję, że zedytowany plik będzie doskonale przygotowany do czytania. Trzeba się postarać, aby plik był źle zdigitalizowany. To naprawdę jedna z tych aplikacji, które nie mają żadnych wad. Można nawet przetwarzać pliki, które już są w pamięci naszego urządzenia. Jeżeli więc masz jakieś zdjęcia dokumentów zrobione przy użyciu standardowej kamery smartfona czy tabletu, to na koniec tego tekstu dostajesz kolejny argument za tym, aby przetestować działanie CamScannera na własnej skórze. Serio - nie pożałujesz.

Ograniczenia!
Wersja podstawowa wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem, a wygenerowane pliki mają znaki wodne. Uaktualnienie do konta Premium zdecydowanie zwiększa dostępne funkcje programu; subskrypcja miesięczna kosztuje 4,99 $, zaś roczna - 49,99 $. Zarejestrowanie się, bez konta Premium, daje np. możliwość darmowego korzystania z chmury serwisu (200 MB); przetestować działanie programu można bez jakiejkolwiek rejestracji.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (6 głosów)

Strefa Download programu
CamScannerCamScanner dla Android
2019-06-29

Ilość pobrań: 712 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (1)
CamScanner
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.13 14:41
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Funkcje korekty obrazu, które są tutaj, można znaleźć i w innych aplikacjach. Apka wisi na internecie i wymusza wręcz rejestrację w serwisie ciągłymi przypomnieniami. Jeśli potrzebujecie czegoś, co będzie niezależne od sieci, szukajcie innych opcji.
CamScanner