w
googluj
pl

Monitor Burz burza6


ico
Monitor Burz to aplikacja wydana m.in. na urządzenia przenośne z systemem operacyjnym Android, która pokaże nam, gdzie znajdują się teraz burze. Umożliwia zresztą nie tylko śledzenie wyładowań atmosferycznych i ich przemieszczania się bezpośrednio na mapach statycznych, ale i oddaje do naszej dyspozycji zdjęcia satelitarne Polski i Europy wykonane w świetle widzialnym oraz w zakresie podczerwieni - to wszystko na bazie danych wielu różnych źródeł.

Program oferuje nam przede wszystkim 2 rzeczy. Pierwsza to mapy burzowe, a druga to galeria zdjęć użytkowników. Dostęp do tych opcji mamy poprzez szufladę nawigacyjną. Źródła map podzielono na "główne" oraz "inne". Wszystkie źródła są następujące: AccuWeather.org, Blids.de, Blitzortung.org, EUMetSat.org, Estofex.org, ŁowcyBurz.pl, Obserwatorzy.org, Sat24.com. Jeśli chodzi o zdjęcia, to nie tylko możemy je przeglądać, co i sami przesyłać - przez samą aplikację lub przez stronę WWW aplikacji. (Chociaż i tak ostatecznie będziemy to musieli zrobić poprzez stronę WWW, gdyż po wybraniu funkcji przesyłania w aplikacji zostaniemy przekierowani do aplikacji przeglądarki internetowej, a w niej otworzona zostanie strona Monitora, zawierająca właściwy mechanizm uploadowania zdjęć). Dodawane zdjęcie nie może przekraczać rozmiaru 4MB, a po sprawdzeniu przez jego producenta czy nie zawiera niedozwolonych treści, zostanie umieszczone w sekcji Galerii do 24 godzin.

Na koniec zaznaczmy, że aplikacja jest w fazie testów. Jej najbardziej niedopracowany element ma jednak związek z kwestią nie tyle techniczną, co projektową. Mianowicie: brak spójności co do nawigacji powoduje, że do posługiwania się aplikacją trzeba się przyzwyczaić. Dobrą praktyką (a nawet jeśli nie-dobrą, to na pewno rekomendowaną), zalecaną przez Google jest to, aby nawigacja globalna była stała, niezmienna, intuicyjna. W tej jednak aplikacji - po otworzeniu szuflady nawigacyjnej z poziomu ekranu startowego i przejściu do sekcji Galerii - mamy nie tylko zmienioną zawartość szuflady nawigacyjnej, ale i nawet - po przejściu do samych zdjęć użytkowników (czyli po wybraniu opcji z tego poziomu szuflady) - usunięty pasek akcji. Nie jest to jednak wada dyskwalifikująca Monitor Burz, bo to i tak świetna aplikacja - przede wszystkim ze względu na dużą liczbę źródeł.

Ograniczenia!
W systemie Android 4.4 powiększanie zdjęć może funkcjonować niepoprawnie.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (7 głosów)

Strefa Download programu
Monitor BurzMonitor Burz dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 148 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (2)
Monitor Burz
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.18 14:41
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Pomysł ciekawy.
Monitor Burz
avatararrow
~sabina | 2017.05.20 14:32
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
po aktualizacji nie pokazuje się mapa na galaxy s3
Monitor Burz