w
googluj
pl

Truecaller 9.8.10


ico
Truecaller jest to słynna na Zachodzie aplikacja do zarządzania połączeniami i kontaktami telefonicznymi, umożliwiająca wyszukiwanie numerów telefonicznych (zarówno lokalnych, jak i na całym świecie), blokowanie spamu (np. telemarketerów) oraz identyfikowanie połączeń przychodzących (dzięki czemu dowiedzieć się można w czasie rzeczywistym, czyli od razu na ekranie urządzenia, kto do nas dzwoni, pomimo tego, że danego numeru wcale nie posiadamy w swojej książce adresowej w urządzeniu). Jest zintegrowana ze słynnym serwisem Yelp dla szybszych wyników wyszukiwania firm. Do tego można z jej interfejsu tweetować i śledzić wpisy na Twitterze. Jest to jedna z tych nielicznych aplikacji/serwisów, które dostępne są nie tylko na Androida oraz iOS, ale w ogóle na wszystkie popularniejsze mobilne systemy operacyjne. Przyjrzymy się teraz pierwszym krokom z wersją przygotowaną dla systemu Android.

Początkowy ekran Truecaller to ekran rejestracji. Rejestracja jest wymagana, a w tym celu musimy podać swój numer telefonu - aplikacja powinna jednak sama "wpisać" tę informację, więc dane formularza musimy jedynie zatwierdzić. (Musimy być połączeni z internetem). Nasz numer telefonu stanie się naszym identyfikatorem w Truecaller. Jednocześnie będziemy mogli utworzyć kopię zapasową danych i zachować listę zablokowanych numerów, co będzie przydatne przy okazji ewentualnej zmianie telefonu. Na podany numer zostanie przesłany SMS-em 3-cyfrowy kod do weryfikacji tego numeru. Ostatni etap procesu rejestracji to wybór sposobu połączenia się z serwisem - możemy utworzyć profil przy użyciu adresu e-mail bądź przez serwisy społecznościowe: Facebook, Twitter, Google+, LinkedIn. Im więcej połączonych kont, tym lepiej Truecaller będzie rozpoznawał dzwoniących. (Połączyć konta i zaktualizować swoje dane i kontakty możemy też później).

Po przejściu do właściwego interfejsu Truecaller dowiemy się m.in. o opcji rozpoznania (zidentyfikowania) naszych przeszłych kontaktów telefonicznych. Możemy zablokować nieznane numery (oddzielnie dla SMS-ów i połączeń); dowiedzieć się o osobach, które możemy potencjalnie znać (na podstawie wspólnych znajomych).

Truecaller to serwis płatny - początkowo mamy dostęp do funkcji Premium za darmo przez 30 dni. Prócz tego należy pamiętać, że system rozpoznawania dzwoniących wymaga aktywnego połączenia z internetem. Na wszelki wypadek dopowiedzmy też, że - jak twierdzą przynajmniej producenci - Truecaller nigdy nie przesyła naszych kontaktów, aby umożliwić ich wyszukiwanie lub opublikowanie stronom trzecim. W ustawieniach aplikacji, a także przy okazji rejestrowania się, możemy wybrać stopień dostępności naszych własnych danych: "wszyscy", "znajomi znajomych" czy "tylko na prośbę".

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem truecaller.com

Ograniczenia!
Wersja płatna, Premium, dostępna jest od razu po zarejestrowaniu się i trwa przez 30 dni. Przedłużenie Premium kosztuje 5 zł miesięcznie. Dostępna jest opcja przedłużenia Premium za darmo (szczegóły w aplikacji). Brak Premium powoduje m.in. wyświetlanie się w aplikacji reklam. Opcja blokowania SMS-ów nie jest dostępna w systemie Android 4.4 (KitKat).

Wymagania!
Android 2.3.3 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Trial (testowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.2 (10 głosów)

Strefa Download programu
TruecallerTruecaller dla Android
2018-07-18

Ilość pobrań: 351 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Truecaller