w
googluj
pl

QKSMS 3.5.4


ico
QKSMS (czyta się "Quick SMS") jest to komunikator SMS/MMS, dostępny na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android. Charakteryzuje się nowoczesnym wykonaniem oraz mnogością ustawień, choć ma również jedną poważną wadę...

Zanim przejdziemy do opisu wady, skupimy się jednak na tym, co imponuje. Przede wszystkim wrażenie robi design aplikacji; zaprojektowano ją w oparciu o Material Design. Motywy związane z grafiką interfejsu powinny zadowolić nawet najbardziej wybrednego użytkownika. Do wyboru mamy bowiem 24 kolory dla paska akcji oraz ikon. Dysponujemy do tego trybem nocnym - czyli ciemnym tłem, przy czym tryb ten może mieć tło nawet zupełnie czarne. Możliwych kombinacji jest więc naprawdę sporo, choć to i tak nie wszystko, gdyż mamy też możliwość określenia rodzaju czcionki, jej grubości oraz rozmiaru!

Pod względem funkcjonalności, ekran startowy QKSMS przedstawia nam standardową listę rozmów, czyli naszej komunikacji z danym kontaktem; do treści rozmów przechodzimy tapnięciem. Z prawej strony ekranu głównego możemy mieć zakładkę-skrót do ostatnio czytanej rozmowy. W ustawieniach możemy dostosować szereg funkcji, m.in. możemy otrzymywać potwierdzenia dostarczonych wiadomości, dzielić długie wiadomości na kilka mniejszych; włączyć powiadomienia SMS i wybrać kolor diody powiadomień, mieć dostęp do fragmentu nowej wiadomości w pasku powiadomień, dostosować wibracje do różnych czynności. Program wyposażono w tzw. okienko szybkiej odpowiedzi, więc od razu po otrzymaniu SMS-a możemy na niego odpisać. Mamy również możliwość napisania nowej wiadomości po tapnięciu w stałe powiadomienie QKSMS znajdujące się w systemowym panelu powiadomień.

Komunikator byłby doskonały, gdyby nie to, że sam(!) włącza transmisję danych przez sieć komórkową, czyli sam włącza nam dostęp do internetu. Wielka szkoda, gdyż wersja darmowa, prócz zalet wskazanych wyżej, nie wyświetla (i ma w przyszłości nigdy nie wyświetlać) żadnych reklam.

Ograniczenia!
6,71 zł kosztuje wersja z dodatkowymi motywami graficznymi oraz funkcją automatycznej zmiany trybu graficznego na nocny.

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
QKSMSQKSMS dla Android
2018-09-20

Ilość pobrań: 51 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
QKSMS