w
googluj

Waaaaay! 3.5.0


ico
Waaaaay! to aplikacja nawigacyjna, która dostępna jest m.in. na urządzenia przenośne z systemem operacyjnym Android. Najkrócej mówiąc, program wskazuje nam jedynie kierunek oraz dystans pozostały do osiągnięcia celu.

Program oferuje nam zaś 2 tryby zmierzania do tego celu. Wybieramy je na ekranie startowym. Są to: Destination mode oraz Meet-Up mode. Zaraz ich główne właściwości opiszemy, ale dodamy jeszcze przed tym (na wszelki wypadek), że aby poprawić dokładność lokalizacji możemy włączyć czujnik GPS, choć sama aplikacja o to nie prosi i korzysta z danych uzyskanych na podstawie sieci komórkowej. Połączenie z internetem jest już potrzebne, gdyż Waaaaay! korzysta z Map Google, a ponadto umożliwia nam wyszukiwanie najbliższych obiektów, takich jak kawiarnia, przystanek autobusowy, szpital i inne. Rezultaty tego typu wyszukiwania mogą być jednak błędne. W całości opierają się na bazie danych Google, co oznacza, że możemy nie uzyskać nawet tak prostej informacji, jak ta o najbliższym przystanku autobusowym. Ale mówimy o tym jedynie nawiasem - przejdźmy do najlepszego.

Najważniejsza funkcja działa szybko i sprawnie: po tapnięciu w Destination mode wybieramy miejsce docelowe: ręcznie wskazując punkt na mapie bądź poprzez wpisanie adresu, a potem już tylko naciskamy przycisk GO. Tym samym przejdziemy do osobnego ekranu z wielkim kompasem na środku i informacją o odległości, jaka nas dzieli od celu, w metrach. Dodatkowo będziemy mieć możliwość udostępnienia celu czy przejścia do aplikacji Map Google (o ile taką w swoim systemie posiadamy), po tapnięciu w prawy dolny róg interfejsu.

W ustawieniach możemy podać swoją nazwę użytkownika. Musi się ona składać z 3-10 znaków. Tworzenie profilu jest opcjonalne, choć może być przydatne, gdy będziemy korzystać z drugiego trybu - Meet-Up. Dzięki niemu możemy przesłać znajomemu link do utworzonej mapy (poprzez serwis Goo.gl) i spotkać się na miejscu. Jest też możliwość udostępnienia informacji o celu np. na Facebooku (wymagane logowanie).

Ograniczenia!
2,99 zł kosztuje dodatkowy tryb, Fish mode, w którym grafika igły kompasu zostaje zamieniona rybą.

Wymagania!
Android 2.3.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Waaaaay!Waaaaay! dla Android
2018-08-01

Ilość pobrań: 7 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Waaaaay!