w
googluj

Ghostery Privacy Browser 2.0.9


ico
Ghostery Privacy Browser jest przeglądarką internetową dostępną na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android. W swojej głównej funkcji - jako przeglądarka - sprawuje się bardzo dobrze, lecz co wyróżnia aplikację spośród innych w tej samej kategorii, to to, że ukazuje użytkownikowi "niewidzialną" stronę internetu. (Stąd nawiązanie w jej ikonie i nazwie do ducha). Najlepiej będzie opisać to na przykładzie: dzięki Ghostery będziemy bogatsi o wiedzę, kto i w jakim celu nas śledzi podczas przeglądania danej strony internetowej; prócz klasycznych funkcji dostępnych w pasku akcji przeglądarki - pola adresowego, indeksu zakładek oraz menu narzędzi - mamy również opcję pozwalającą przejrzeć listę tropiących nas (trackerów). Zwykle są oni związani z reklamami (np. Google Adsense) i analityką (np. Google Analytics), ale właśnie - nie tylko. Zainstalowanie Ghostery umożliwi nam więc bycie na bieżąco z informacjami o tym, kto nas śledzi, zaś po sprawdzeniu, kto nas śledzi (jak wspomniano: wystarczy tapnięcie, aby przejść do konkretnej listy), można dowiedzieć się więcej o danym tropicielu przechodząc do szczegółowego opisu jego działalności w bazie danych (zwanej biblioteką) Ghostery lub, po prostu, zablokować wybranych albo nawet i wszystkich.

Usługa Ghostery dostępna jest również m.in. jako rozszerzenie dla najpopularniejszych stacjonarnych przeglądarek - Chrome, Firefox, Opera, Safari - lecz zatrzymajmy się już na potencjale oferowanym nam przez aplikację-przeglądarkę dla Androida. Pierwsze wrażenie jest pozytywne: przeglądarka działa szybko i sprawnie, ma przy tym schludny interfejs graficzny; jest prosta i estetyczna. Pasek adresu pozwala nie tylko wpisać konkretny adres, ale też wyszukać frazę w ustawionej wyszukiwarce (domyślną jest DuckDuckGo, która reklamuje się jako ta, która nas nie śledzi i chroni naszą prywatność, ale wybrać można też np. Google, Bing, Yahoo, Yandex); wpisywaniu towarzyszy lista podpowiedzi bazująca na historii odwiedzanych stron. Poprzez menu (aktywowane również za pomocą fizycznego przycisku MENU) możemy przejść do poprzedniej/następnej strony w historii danej zakładki, odświeżyć stronę, udostępnić ją, dodać stronę do ulubionych, otworzyć nową zakładkę, przejść do listy ulubionych (dostępna jest opcja zaimportowania ulubionych), przejść do historii odwiedzonych stron (możliwe jest przeszukiwanie historii). W ustawieniach możemy zdecydować o kilku funkcjach odnośnie usługi Ghostery i np. zawsze blokować nowych tropicieli czy w ogóle zawsze blokować wszystkich, jak i odnośnie samego zachowania przeglądarki (np. blokady plików cookies).

Uwaga!
Aplikacja dostępna jest też w ramach rozszerzenia dla desktopowych przeglądarek internetowych Chrome, Firefox, Opera i Safari.

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.2 (5 głosów)

Strefa Download programu
Ghostery Privacy BrowserGhostery Privacy Browser dla Android
2018-10-31
przejdź Ghostery Privacy Browser dla Windows

Ilość pobrań: 158 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Ghostery Privacy Browser