w
googluj
pl

Skype Qik 1.9.0.6513-release


ico
Skype Qik jest komunikatorem mobilnym należącym do Skype'a. To jednocześnie pierwsza aplikacja firmy Skype od czasu Skype'a; co zresztą jej producenci dumnie podkreślają. Czemu służy? Dzięki niej można wymieniać się wiadomościami wideo z grupami znajomych. Program dostępny jest m.in. na urządzenia z systemem operacyjnym Android, a jego nazwa - Qik - pochodzi od angielskiego słowa "quick", oznaczającego "szybko", "prędko". I rzeczywiście: wystarczy podać kontakty z książki adresowej i tapnąć nagrywanie. Tak, to działa tak szybko!

Ale wcześniej, po pierwszym uruchomieniu aplikacji, nasz numer telefonu będzie poddany weryfikacji. Jedyne, co musimy wtedy zrobić, to podać ten numer (jeśli wpisany automatycznie jest błędny). Co zaś do samego procesu weryfikacji, to musimy jedynie chwilę poczekać.

Najważniejsza funkcja związana z nagrywaniem filmu dostępna jest po tapnięciu w dużą ikonę znajdującą się na samej górze interfejsu tuż po przejściu do ekranu startowego. Otrzymamy możliwość dodania osób do czatu wideo, wyboru kamery (przednia albo tylna), jak i właściwego rozpoczęcia nagrywania. Podczas nagrywania dysponujemy widokiem na dostępną długość nagrania.

Ekran główny udostępnia nam swego rodzaju czat wideo, który można oglądać jak film. Dostępna jest też opcja usuwania wiadomości wideo wprost z czatu (chyba, że odbiorcy przechwycą wideo i zapiszą je w innym miejscu, zanim my zdążymy je usunąć). Wiadomości są automatycznie usuwane z Qika po upływie 2 tygodni.

W dobie szybkiego internetu Qik stać się może ciekawą i przydatną alternatywą czy uzupełnieniem wiadomości tekstowych czy udostępniania zdjęć. Obsługa aplikacji jest naprawdę banalna; wystarczy chwila, by zacząć nagrywać film. I co w tym istotne, to to, że - nie licząc wspomnianej weryfikacji numeru telefonu - nie musimy się przy tym nigdzie logować, podawać haseł itp.

Ograniczenia!
Wymagane jest podanie numeru telefonu, który będzie następnie automatycznie zweryfikowany.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Skype QikSkype Qik dla Android
2015-06-17

Ilość pobrań: 26 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Skype Qik