w
googluj
pl

Czat


ico
Jakiego używasz komunikatora SMS/MMS w swoim urządzeniu z Androidem? Bez względu na odpowiedź, powinieneś przetestować komunikator Czat. Najważniejszym powodem, dla którego polecamy to zrobić, jest to, że producentem tej aplikacji jest Google.

Program zaprojektowany w oparciu o Material Design. Pasek akcji oraz ikony są w nim kolorowe, zaś tło jest jasne; w wypadku Czatu mamy niebieski motyw przewodni. Na ekranie startowym wyświetlane są rozmowy, czyli nasza komunikacja z poszczególnymi numerami telefonów; najnowsze znajdują się na samej górze. Rozmowy zawierają fragmenty ostatnich SMS-ów oraz ich daty. Przesunięcie rozmowy w bok umożliwia przeniesienie jej do archiwum. Po tapnięciu w daną rozmowę zostaniemy z kolei przekierowani do oddzielnej strony, w której zobaczymy całą historię konwersacji; tym razem najnowsze są na samym dole, zaraz nad panelem tworzenia SMS-a.

Ekran główny oddaje do naszej dyspozycji również wyszukiwarkę SMS-ów oraz opcję skomponowania ogólnej nowej wiadomości. W ostatnim wypadku będziemy mieć możliwość wybrania kontaktu z listy najczęstszych kontaktów, wszystkich kontaktów bądź przez jego wyszukanie po wpisaniu frazy. Udostępnia się nam też klawiaturę numeryczną, po wybraniu w ikonę w pasku akcji, więc numer nadawcy można podać ręcznie.

Panel tworzenia nowej wiadomości ma opcję dodawania załącznika - zdjęcia czy filmu. Co ciekawe, tworzymy je bezpośrednio w interfejsie Czatu, choć jest też dostępna tradycyjna opcja wybierania pliku z karty pamięci - ich przeglądarka jednak również wyświetlana jest w interfejsie komunikatora, więc nie musimy w żadnym momencie przechodzić do aplikacji trzecich. Można też nagrać wiadomość dźwiękową (tak - od razu w Czacie!).

Komunikator Czat jest funkcjonalnie wykonany, a jego obsługa jest bardzo intuicyjna. Pomyślano o wszystkim, co najważniejsze. Dostępne są emotikony, można blokować nadawców. Niestety, jego wadą jest małe pole manewru, jakie nam daje odnośnie personalizacji. Po przejściu do ustawień nie mamy nawet 10(!) rzeczy, o których można zadecydować. Nie zmienia to jednak faktu, ale go podkreśla: Czat to esencja prostoty.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
CzatCzat dla Android
2014-12-02

Ilość pobrań: 27 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Czat