w
googluj

BitTorrent 5.5.6


ico
BitTorrent to nazwa protokołu wymiany i dystrybucji plików przez internet. Jest to też nazwa firmy założonej w 2004 roku przez Brama Cohena, który opracował ten protokół 2 lata wcześniej. Ale BitTorrent to również nazwa oficjalnego klienta protokołu BitTorrent. Wersje tego programu dostępne są na komputery stacjonarne z systemami operacyjnymi Windows, Mac i Linux. My jednak skupimy się teraz na edycji aplikacji przygotowanej dla urządzeń mobilnych z systemem Android.

Zanim jednak przejdziemy do opisu działania aplikacji, musimy wyjaśnić pewną kwestię: zamieszanie w nasze poszukiwania najlepszego "programu do torrentów" wprowadza na pewno to, że istnieje aplikacja uTorrent, która również jest produkowana przez firmę BitTorrent. Jakie są między nimi różnica? W wymiarze wersji dla systemów stacjonarnych plik instalacyjny BitTorrenta jest większy niż plik instalacyjny uTorrenta; uTorrent ma publikowane wersje alpha i beta, czego nie ma wypadku BitTorrenta. Natomiast w wymiarze mobilnym, choć BitTorrent jest mniej popularną aplikacją w Google Play, to w kontekście funkcjonalności nie ma między nimi żadnych znaczących różnic. Różnice są subtelne i są natury designerskiej: inne logo, inna kolorystyka; to w zasadzie wszystko. Natomiast układ menu oraz sposób obsługi tych aplikacji, tzn. sposób obsługi (pobieranie) torrentów przy ich użyciu niczym się nie różni.

Jak więc przebiega pobieranie torrentów poprzez aplikację mobilną BitTorrent? To niezwykle proste: 1) dotykamy ikony lupki znajdującej się w pasku akcji, 2) wpisujemy frazę - rezultaty wyświetlone zostaną w naszej domyślnej przeglądarce internetowej, 3) wybieramy aplikację do obsługi znalezionego zasobu, 4) zatwierdzamy pobieranie poprzez wybór lokalizacji pobierania (domyślna lokalizacja to Download) oraz konkretnych plików (domyślnie pobierane są wszystkie).

Tak, jak w wypadku aplikacji uTorrent, mamy opcje wstrzymywania pobierania i dokładnego wglądu w proces pobierania. Wszystko jest intuicyjne, proste - przyjemniejsze być nie może. A dodajmy, że aplikacja ma wbudowany odtwarzacz multimediów - muzyki i filmów. Dostęp do tych zasobów (co ważne: nie chodzi tylko o pliki pobrane, ale po prostu o wszystkie te, które znajdują się w pamięci urządzenia naszego urządzenia) mamy poprzez szufladę nawigacyjną.

Wniosek jest więc oczywisty: aplikacja BitTorrent jest świetna. Wyszukiwanie i pobieranie torrentów przy jej użyciu jest banalnie proste. Ale jeśli korzystamy już z uTorrenta, to nie instalujmy BitTorrenta. Jeśli zaś nie mamy ani jednej, ani drugiej aplikacji, to nie ma znaczenia, którą wybierzemy. Bo w tym wypadku wszyscy wygrywają.

Uwaga!
Dostępna jest wersja tego programu dla systemu Windows.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Wersja Pro, bez reklam, kosztuje 9,99 zł.

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
BitTorrentBitTorrent dla Android
2019-06-29
przejdź BitTorrent dla Windows

Ilość pobrań: 848 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
BitTorrent