w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 705
Wszystkich postów: 939227
Wszystkich tematów: 139004

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7814 dni
pl

MeteoWidget 1.40


ico
MeteoWidget jest to aplikacja-widżet pogodowy, dostępny na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, a czerpiący dane z serwisu internetowego Meteo.pl. Serwis należy do Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM) - jednostki organizacyjnej Uniwersytetu Warszawskiego, co ma dla nas oznaczać, że wyświetlane w widżecie informacje będą bardzo dokładne.

Program nie może być otworzony przez tapnięcie w tradycyjną ikonę, jaka zwykle się pojawia po zainstalowaniu aplikacji. MeteoWidget odnajdziemy na liście widżetów, a mówiąc dokładniej - znajdziemy tam 4 widżety. Ich rozmiary wyjściowe to: 2x1, 2x2, 3x1 oraz 4x2. Różnią się jednak nie tylko rozmiarami. Przykładowo, widżet 2x2 wyświetla nam tarczę zegara, na której kolejne godziny oznaczane są ikonami reprezentującymi przewidywaną pogodę. Po wyborze rozmiaru i miejscowości (przez wpisanie jej nazwy bądź przez wykorzystanie danych czujnika GPS o aktualnej lokalizacji) przechodzimy do ekranu konfiguracji wyglądu widżeta. Domyślne wyglądy widżetów raczej nie przypadną nam do gustu, dlatego będziemy musieli poświęcić chwilę na ich dostosowanie do swojej tapety. Mamy przydatne funkcje: przede wszystkim zmiany przeźroczystości tła widżetu, zmiany koloru wyświetlanego w nim tekstu, tła itp. Jednakże konfiguracja widżetu wykracza poza kwestię wizualną, ponieważ decydujemy też o takich czynnikach, jak np. częstotliwość odświeżania danych.

Wyżej omówiony ekran konfiguracji to tylko jedna z 5 merytorycznych zakładek aplikacji. Kolejne pozwalają nam: zapoznać się z wykresami temperatury, opadów czy ciśnienia; poznać bardzo szczegółową prognozę pogody na kolejne godziny i minuty (gdzie suwakiem wybieramy porę dnia); obejrzeć mapy pogodowe (istnieje możliwość włączenia animacji); przeczytać wyczerpujący komentarz synoptyka. Słowem: MeteoWidget to nie tylko widżet, ale również niemal pełnoprawna aplikacja. (Niemal - bo jak wspomniano, nie udostępnia tradycyjnej ikony). Nie jest wizualnie olśniewająca, ale nie jest to chyba aż tak ważne. MeteoWidget, tak czy inaczej, jest czymś niezastąpionym dla każdego, kto zna, lubi i ceni serwis Meteo.pl.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem.

Wymagania!
Android 2.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
MeteoWidgetMeteoWidget dla Android
2015-09-04

Ilość pobrań: 577 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
MeteoWidget