w
googluj
pl

Polska Niezwykła 2.02


ico
Polska Niezwykła to nazwa serwisu internetowego, dostępnego w witrynie PolskaNiezwykla.pl, który może nam podpowiedzieć, co warto zwiedzić. Ma wielką bazę danych: ponad 30 tys. miejsc i ponad 400 tys. zdjęć. Nic więc dziwnego, że jego społeczność liczy już (przynajmniej teoretycznie) 600 tys. użytkowników. Bez względu jednak na to, czy znamy ten serwis, czy słyszymy teraz o nim pierwszy raz, mamy możliwość pobrania/zainstalowania/używania jej oficjalnej wersji przeznaczonej dla urządzeń przenośnych z systemem operacyjnym Android. A jak się spisuje? - właśnie na to pytanie teraz odpowiemy.

Ekran główny udostępnia opcje automatycznego wyszukiwania ciekawych miejsc w okolicy oraz ich ręcznego wyszukiwania wedle podanej przez nas miejscowości. Jeśli nie mamy włączonego czujnika GPS - nie szkodzi, gdyż nasza lokalizacja może być określona na pdst. sieci komórkowej. (Tak czy inaczej musimy być połączeni z internetem). Wyniki wyszukiwania przeglądać możemy wedle przewijanej listy albo wedle lokalizacji przypiętych na mapie. Od razu poznamy odległość dzielącą nas od danej atrakcji. Ich zdjęcia można przeglądać w trybie dostosowanym do szerokości wyświetlacza (niestety, tryb pełnoekranowy nie jest dostępny). Można do tego zapoznać się z, niekiedy, nawet bardzo szczegółowym opisem miejsc. Co robi wrażenie to to, że opisy dotyczą nawet mało znanych lokalizacji (przynajmniej tak było w testowanych przez nas przypadkach). Jakby tego było mało, mamy opcję wyznaczenia nawigacji do konkretnego punktu; w tym przypadku zostaniemy oczywiście przekierowani do zewnętrznej aplikacji obsługującej w naszym systemie tę funkcję. Kolejną wspaniałością jest to, że mamy własny kontener na ulubione miejsca.

Co bardzo ważne, wcale nie musimy zakładać konta, aby móc przeglądać bazę danych serwisu - wszystko, co opisaliśmy w powyższym akapicie jest dla nas dostępne od razu po zainstalowaniu aplikacji. Jeśli jednak zdecydujemy się na rejestrację, wówczas otrzymamy nowe możliwości: dodawania zdjęć własnego autorstwa, komentowania miejsc, zapisywania swoich przewodników turystycznych i nie tylko. Konto założymy, co może być pewną niedogodnością, jedynie poprzez serwis WWW. Nie zmienia to jednak faktu, że mobilna aplikacja Polski Niezwykłej jest ekstremalnie funkcjonalna. Na pewno zdopinguje nas do tego, aby wyjść z domu i poznać nasze okolice. Na pewno są ciekawe bez względu na to, gdzie żyjemy, a przy pomocy omawianej aplikacji/serwisu będzie nam to udowodnione.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem http://polskaniezwykla.pl/ - dostępna jest też specjalna wersja aplikacji mobilnej przygotowana dla użytkowników sieci T-Mobile (szczegóły w witrynie internetowej serwisu).

Ograniczenia!
Funkcja nawigacji wymaga posiadania zewnętrznej aplikacji. Możliwa jest rejestracja w serwisie, co odblokuje dostęp do wszystkich funkcji.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Polska NiezwykłaPolska Niezwykła dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 54 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Polska Niezwykła